Waze shton një beta për të filluar punën me CarPlay

Ishte një nga shfletuesit e zhdukur që u shtua në CarPlay, pasi Google Maps bëri paraqitjen e saj disa javë më parë. Tani përdoruesit që përdorin shfletuesin më social nga të gjithë, Megjithatë, ata do të jenë në gjendje ta përdorin atë me makinat që kanë pajtueshmëri CarPlay.

Për momentin bëhet fjalë për fillimin e një versioni beta të aplikacionit dhe për këtë arsye në fillim është i kufizuar në një numër specifik të përdoruesve, por është e rëndësishme të hidhni hapin për të qenë në dispozicion një ditë dhe në këtë kohë beta e aplikacionit është instaluar tashmë nga disa testues beta, kështu që ata mund të fillojnë ta testojnë këtë navigator me sistemin CarPlay.

Këto janë disa nga opsionet që na ofron Waze dhe se së shpejti do të jemi në gjendje të fillojmë të shijojmë në makinën tonë falë CarPlay:

 • Shihni dhe dini aksidentet dhe më shumë në kohë reale. Nëse trafiku është i madh në itinerarin tuaj, Waze do ta ndryshojë atë për t'ju kursyer kohë.
 • Shikoni se çfarë po ndodh - alarme në lidhje me trafikun, policinë, rreziqet dhe më shumë në rrugën tuaj
 • Shkoni atje më shpejt - Ndryshimet e menjëhershme të itinerarit për të shmangur trafikun dhe për të kursyer kohë
 • Di paraprakisht kur do të mbërrini - koha juaj e mbërritjes bazohet në të dhënat e trafikut në kohë reale
 • Paguani më pak për karburantin - gjeni stacionin më të lirë të karburantit në rrugën tuaj
 • Gjithmonë gjeni rrugën tuaj - zgjidhni nga një shumëllojshmëri zërash për t'ju drejtuar ndërsa vozisni

Në të vërtetë ato janë funksione që pak nga pak pjesa tjetër e shfletuesve gjithashtu i kanë zbatuar me kalimin e kohës, por si në gjërat e tjera, rregulli doganor në shfletues Dhe nëse jeni një nga ata që përdorin Waze (të cilin disa e klasifikojnë si një rrjet social), me siguri do ta pëlqeni këtë lajm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   manuel dijo

  Duke pritur si uji i majit, sepse Apple Maps nuk ka punuar mirë për një kohë të gjatë dhe ka shumë informacion që mungon, për rrugën unë gjithmonë preferoj hartat google dhe për makinën që dëshiron që Waze të jetë në përputhje me makinën e mollës.

bool (e vërtetë)