WhatsApp në Apple Watch, kur dhe si?

WhatsApp ka bërë atë që jemi mësuar të bëjmë përsëri: pavarësisht se është shërbimi më i përdorur i mesazheve të çastit në botë, ai kurrë nuk arrin në kohë për azhurnime të mollë dhe për të mos shkelur traditën, dy muaj pas fillimit zyrtar të Apple Rights Watch aplikacioni juaj ende nuk është përshtatur me orën Cupertino. Nuk ka gjithashtu asnjë datë zyrtare për mbërritjen e azhurnimit të shumëpritur, megjithatë, ne tashmë e dimë Lajmet WhatsApp për Apple Watch.

WhatsApp, ka mbetur më pak dhe ne parashikojmë se çfarë sjell

El Apple Rights Watch është një pajisje, por jo një pajisje e pavarur. Me versionin aktual të watchOS, ora e mollës së kafshuar ka nevojë për iPhone që të funksionojë, funksionon përmes saj, pasi nuk ka aplikacione vendase, diçka që do të ndryshojë rrënjësisht me ardhjen e watchOS 2 vjeshtën tjetër. Por ndërsa ai moment arrin, aplikacionet që ne mund t'i shohim dhe t'i shijojmë në Apple Rights Watch Ato janë vetëm shtesa që ne kemi instaluar në iPhone, kështu që aftësitë e tyre janë të kufizuara.

WhatsApp Apple Watch

Një nga pikat e forta të Apple Rights Watch ato janë Njoftime dhe, me të, aplikacione të mesazheve të çastit. LINE tashmë njoftoi se do të ishte e pranishme në orë përpara se të lëshohej, dhe ishte. Gjithashtu një tjetër nga të mëdhenjtë, Telegram, për të cilin kolegu ynë Manuel na e ka thënë tashmë atë punon me të vërtetë mirë. Me të dy mund të shkruani dhe dërgoni mesazhe nga tuajat Apple Rights Watch, përgjigju duke përdorur diktimin, etj. Kjo është, ato janë funksionale. WhatsApp jo akoma, gjithçka që bën është të tregojë njoftime në ekranin e orës, kaq. Nëse dëshironi të përgjigjeni, do të duhet të merrni iPhone tuaj si më parë.

Këto janë avantazhet e të qenit mbreti i padiskutueshëm, ju mund të bëni çfarë të doni sepse e dini që ata do t'ju presin, dhe pastaj thjesht thoni "ne donim të siguronim përvojën më të mirë të përdoruesit" në mënyrë që gjithçka të harrohet.

Por e vërteta është WhatsApp po punon për një azhurnim të ri që do t'ju japë pajtueshmëri të plotë me Apple Rights Watch domethënë do të jetë funksional, por gjithashtu i thjeshtë, i lehtë, i shpejtë dhe shumë intuitiv, ashtu si çdo aplikacion duhet të jetë për këtë orë.

Lajmet e WhatsApp

Në këtë azhurnim të shumëpritur të WhatsApp për Apple Watch, Siri do të luajë një rol themelor sepse shtypja me një tastierë në një ekran kaq të vogël do të ishte thjesht një detyrë e pamundur.

Nga AppleWatchTech ata na sjellin çfarë do të jenë këto lajmet e WhatsApp në Apple Watch:

 • Ne mundemi marrin dhe dërgojnë mesazhe direkt nga dhe nga ora.
 • Për t'iu përgjigjur mesazheve të marra, ne do të përdorim opsionin diktim.
 • Ne gjithashtu mund të bëjmë disa rregullime në WhatsApp direkt nga Apple Rights Watch, si ta ndryshojmë shtetin tonë.
 • Një nga kufizimet e tij është se ne mund të kemi qasje vetëm në bisedat e fundit aktive, për pjesën tjetër do të na duhet një iPhone.
 • Asgjë nuk dihet thirrjet zanore por ne supozojmë se ato gjithashtu do të implementohen për t'u përdorur nga Orë Apple.

WhatsApp Apple Watch

Të gjitha shumë bukur por… Kur del?

Lidhur me datën zyrtare të lansimit asgjë nuk dihet, ajo që dimë është se djemtë nga WhatsApp nxitoni, çfarë thuhet nxitoni, ata nuk kanë shumë, kështu që nuk do të ishte për t'u habitur nëse duhet të presim edhe disa javë, mbase për shtatorin, fundin e verës, shumë afër lansimit të iOS 9 kështu që mbase, thjesht mbase Një herë, përfitoni nga afërsia e datave për të nisur një azhurnim që vret dy zogj me një gur.

Për momentin duhet të presim, dhe të vuajmë, duke mos qenë në gjendje ta përdorim WhatsApp në Apple Watch  në një mënyrë plotësisht funksionale.

BURIMI | AppleWatchTech


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.