Si të sinkronizoni WhatsApp dhe Facebook nga iPhone

Tani mund të kemi "miqtë" tanë nga Facebook në Whatsapp, ata do të jenë një kontakt më shumë në tonë Kalendari i iPhone.

Blerja e WhatsApp nga Facebook fillon të materializohet

Që kur Mark Zuckerberg më 20 shkurt, bleu WhatsApp për 19.000 milion dollarë, nuk ka pasur ndonjë ndryshim të rëndësishëm në asnjërën prej dy aplikacioneve.

Menaxheri i WhatsApp Ai komentoi se respektimi i privatësisë së tyre është në ADN-në e tyre, pasi që aplikacioni i tyre ishte ndërtuar pa ndonjë interes për të mbledhur informacion nga përdoruesit, dhe ka deklaruar se është diçka që ata nuk e konsiderojnë të ndryshojë.

Jan Koum, themelues i Whatsapp, mbi pavarësinë e Facebook, tha: "Kushtet e marrëveshjes do të na lejojnë të vazhdojmë të veprojmë në mënyrë të pavarur dhe autonome" Por këto fjalë janë histori, tani këto dy aplikacione shkojnë dorë për dore dhe mund të sinkronizohen.

Sinkronizoni WhatsApp me Facebook

Për këtë duhet të kemi të instaluara në programin tonë dy aplikacionet iPhone. Kur hapet Whatsapp, ne shkojmë te Favorites dhe në fund të listës shohim kontaktet e fundit të shtuara në agjendë që kanë aplikacionin. Edhe pse për disa ditë "miqtë" e Facebook të cilët kanë futur numrin e tyre të telefonit në informacionin e kontaktit të Facebook. Ne gjithashtu mund të shfaqemi në listën e kontakteve në Whatsapp të gjithë njerëzve në të cilët kemi Facebook.

Kontaktoni-Facebook

Nëse nuk ka asnjë numër celular të futur në informacion, është shumë e thjeshtë. Përndryshe, nëse celulari publikohet, ky hap tjetër nuk do të jetë i nevojshëm. Nga profili i FacebookNë informacion, numri i celularit futet dhe kur e shtoni atë, një SMS me një kod konfirmimi merret, aktivizohet dhe dy aplikacionet mund të lidhen.

Mobile-Facebook

Informacioni i kontaktit do të shfaqet në listën e të preferuarave në Whatsapp nga të gjithë ata përdorues që kanë të dy aplikacionet të shkarkuara në pajisjet e tyre, si dhe në librin e kontakteve të iPhone.

Kështu që të jesh në gjendje të shohësh se kush ka sinkronizuar Whatsapp me Facebook, thjesht shkoni në fund të listës Favorites të Whatsapp dhe do të shfaqen kontaktet e reja që kanë shtuar celularin e tyre ose që më parë e kishin bërë këtë dhe që nuk ishin në listën e kontakteve.

Deri tani mund të kemi biseda nga Whatsapp me të gjithë ata miqtë e Facebook që e kanë këtë konfigurim të redaktuar.

 

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Kevin O'Hagan dijo

    Artikull shumë interesant!