Wolfe e kthen MacBook në një platformë lojrash me performancë të lartë

Ujku

Apple gjithmonë është kritikuar gjerësisht se nuk ofron mbështetje për shumicën e lojtarëve dhe me shumë arsye, por shumë mund të befasohen kur mësojnë se MacBook i tyre ka potencial të madh të bëhet makineri e shkëlqyeshme për adhuruesit e lojërave. Dhe kjo është e mundur falë Wolfe, i cili kombinon Mac-in tonë me një GPU desktop, një GPU i ngjashëm me ato që përdoren në kompjuterët më të fuqishëm përveç që janë redaktorë të fuqishëm video, karta grafike shumë më të fuqishme se ato të ofruara nga Apple të integruara në Mac.

Wolfe në versionin e tij bazë, vjen i pajisur me një NVIDIA GeForce GTX 950. Por nëse mendojmë se mund të jetë më pak se pritjet tona, ne mund të zgjedhim modelin Wolfe Pro, i cili është i pajisur me një NVIDIA GeForce GTX 970 ose NVIDIA GeForce GTX 1060. Edhe pse mund të zgjedhim të zgjedhim vetëm atë që është bosh kuti dhe pajiseni me GPU që na pëlqen më shumë ose që përshtatet me disa karakteristika të veçanta që na duhen.

Wolfe na ofron deri në pesë herë më shumë performancë grafike sesa një MacBook, ndërsa nëse zgjedhim modelin Pro, performanca qëllon deri në dhjetë herë. Ndërsa në një MacBook 13 inç me një grafikë Intel Iris Pro 5200 na ofron më pak se 15 korniza në sekondë, pas lidhjes së Wolfe bazë, kjo shifër arrin 50 fps. Nëse në vend të kësaj ne lidhim modelin Pro, kjo shifër arrin 70 fps. Kjo pajisje është mjaft e fuqishme për ta bërë Mac-un të përputhshëm me syzet e realitetit virtual nga Oculus dhe HTC.

Wolfe aktualisht është i disponueshëm në platformën Kickstarter. Modeli bazë është me çmim 399 dollarë ndërsa modeli Pro shkon deri në 449 dollarë. Por nëse duam të kursejmë ca para, mund të blejmë modelin DIY (
Bëni vetë) dhe shtoni kartën grafike që dëshironi. Qëllimi fillestar prej $ 50.000 Ai tashmë e ka arritur atë sapo të publikohet fushata.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.