Wordify shndërron imazhet tuaja në fjalë

Wordify-0

Nëse do të kishte një kategori të aplikacioneve kurioze, ne do të mund të përfshijmë Wordify në atë listë pa asnjë dyshim, nuk po e them këtë sepse dobia e tij është null përtej trajnimit, por për shkak të mënyrës për të kryer kompozimet automatikisht dhe shndërroni imazhet tuaja për të formuar një mozaik fjalësh të tekstit që keni shkruar. Procesi për krijimin e dizajnit është plotësisht automatik.

Interesante, por jo shumë e personalizueshme

Nga ana tjetër ndërfaqja është e qartë dhe intuitive, kështu që do të jetë shumë e lehtë për ne të dimë se cilat hapa duhet të ndërmarrim për të arritur rezultate të mira. Gjëja e parë që do të shohim kur ekzekutojmë aplikacionin është një zonë ku na fton të tërheqim imazhet tona për të filluar kompozimin.

Wordify-1

Sidoqoftë, nëse dëshirojmë, kemi edhe ato mundësi për të përdorur modele (modele) në vend të imazheve tona, ku do të na jepet mundësia të zgjedhim midis disa imazheve të paracaktuara nga programi më parë. Hapi i parë pas ngarkimit të imazhit, do të ishte të klikojmë mbi timon për të hapur opsionet dhe aty shkruani tekstin që duam dhe që gjithashtu do të çohet në përbërjen përfundimtare, përveç kësaj ne do të jemi në gjendje të zgjedhim edhe shkronjën që na pëlqen më shumë, madhësia e saj dhe numri i herëve që përsëritet së bashku me ngjyrat në mënyrë që gjithçka të jetë sa më konsistente me idenë tonë.

Wordify-3 Për shembull, unë kam zgjedhur imazhin e logos në internet për ta shndërruar atë në fjalë me tekstin që kisha shkruar, duke marrë këtë rezultat në fund.

Wordify-2

Ky aplikacion është i disponueshëm për shkarkim nga Mac App Store me një çmim prej 3,59 euro, i cili edhe pse nuk është i keq duket pak i lartë për shkak të mungesës së opsioneve dhe thjeshtësisë që bën nuk ka mundësi të prekni shumë rezultati përfundimtar pasi është praktikisht automatik.

Më shumë informacion - OffMap ju lejon të shikoni hartat tuaja pa një lidhje interneti

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.