WWDC 2015, çmimet e MacBook-ut të ri në Spanjë, azhurnimi i Office 2016 dhe shumë më tepër. Më e mira e javës në SoydeMac

soydemac1v2

Sa shpejt kalon koha dhe është që edhe një herë jemi përsëri të Dielën, ditën në të cilën si gjithmonë ju sjellim të gjitha lajmet më të rëndësishme që kanë ndodhur gjatë gjithë javës në lidhje me botën Mac dhe gjithçka që ajo rrethon. Konkretisht, ne do të flasim me këtë rast për çmimet e 12 ″ MacBook, të cilat tashmë janë shfaqur në faqen e internetit të Apple dhe ne do ta diskutojmë atë me ju në detaje në hyrje botuar nga kolegu ynë Jesús Arjona.

Nga ana tjetër, flisni gjithashtu për Përditësimi i Office 2016 ku po zbardhen detaje që zbulojnë qëllimet e Microsoft-it në lidhje me yllin e saj të zyrave, që është, Përmirësimet në ndërfaqen e përdoruesit, më të gjallë përveç detajeve të caktuara dhe përmirësimeve të performancës që shpjegojmë në këtë artikull.

ngjyrat e reja macbook 12 inç

Duke vazhduar me azhurnimet, ka qenë edhe radha e iTunes që arrin versionin 12.1.2 për të përfunduar duke u bërë i pajtueshëm me aplikacionin e ri Fotografitë që Apple ka prezantuar tashmë si në beta ashtu edhe në versioni përfundimtar i OS X 10.10.3

office 2016-preview-update-mac-0

Një tjetër nga lajmet e pazgjidhura që vazhdojnë me Apple, është ai që i referohet datave në të cilat do të zhvillohet ngjarja gjithmonë aq e kërkuar nga shumë zhvillues të iOS dhe OS X, unë në fakt po i referohem WWDC 2015, i cili këtë vit do të zhvillohet në Qendra Moskone Perëndimore në San Francisko ndërmjet 8 dhe 12 qershorit përfshirë.

As nuk mund të na mungojë fakti që Safari është bërë një shfletues standard në MacBook të ri, unë e them këtë sepse pas disa testet e kryera mbi autonominë të ekipit, duket se shfletimi me Safari bën që bateria e kompjuterit tuaj të zgjasë shumë më shumë respekt nëse e bënim atë me Chrome për shembull.

Me këtë ju them lamtumirë dhe ju lejoj të shijoni pjesën tjetër të së Dielës edhe pse tashmë e dini, qëndroni në akord për javët e ardhshme që pak nga pak po vijnë ndryshime dhe mbi të gjitha shumë surpriza që do t’i komentojmë në blog.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.