WWDC 2020 mund të sjellë një iMac të ri dhe AirPods të rinj

Ne tashmë e dimë datën e WWDC 2020. Do të jetë 22 qershori Dhe ne gjithashtu e dimë që do të jetë plotësisht në internet për shkak të koronavirusit dhe se ndoshta nuk do të jetë si botimet e kaluara, sepse do të humbasë thelbin e saj si një publik që mbulon çdo prezantim. Sidoqoftë duhet të jemi shumë të vëmendshëm sepse Apple mund të paraqitet në atë datë produkte të reja përveç versioneve të reja të pritura të softuerit. IMac i ri dhe gjenerata e re e AirPods.

iMac

Apple mund të paraqesë disa pajisje në WWDC 2020 më 22 qershor. Ne ju thamë dje, se ne mund të shohim lansimi i një modeli të ri nga HomePod dhe madje prezantimi i AirTag.

Thashethemet që janë duke marrë më shumë rëndësi në orët e fundit është se kompania mund të paraqesë gjithashtu një model i ri iMac. Ndoshta edhe ato që do të jenë gjenerata e tretë e AirPods. IMac shkoi një kohë, shumë gjatë për disa, pa rinovim deri në vitin 2019. Tani ne e dimë që Apple po gatuan një model të ri dhe WWDC i këtij viti mund të jetë një kohë e mirë për ta prezantuar atë.

AirPods

Kështu që, të paktën Jon Prosser mendon. Një nga analistët më të besueshëm të Apple në këtë botë. Përmes llogarisë së tij në Twitter ai e ka përmendur atë pothuajse me siguri ne do të shohim një azhurnim të dy pajisjeve. Sidoqoftë, ai nuk e di se për cilin model të kufjeve do të flasim në një muaj e gjysmë. Brezi i tretë, i dyti i Pro ose i ri Lite.

https://twitter.com/jon_prosser/status/1258004593784623106?s=20

Mund të lagem pak, jo shumë i lagësht dhe të them se do të jenë AirPods, pa mbiemra. Jo Lite ose Pro. Brez i ri, e treta e AirPods Për të cilën ne kemi folur tashmë dhe ju kemi treguar pak se cilat mund të jenë veçoritë e saj të reja.

Sa i përket iMac të ri, mund të jetë 23 inç, sa është folur për të, sa i përket kufjeve. Një kompjuter që mund të mos jetë shumë i ndryshëm, por që mund të ndryshojë peisazhin siç e njohim deri më tani.

Në të vërtetë, WWDC 2020 mund të mos jetë një ngjarje si ato të vjetrat, por pajisjet e reja do të lançohen me siguri dhe kjo e bën atë të paguajë pak më shumë vëmendje. Diçka duhej të bënte mollë në mënyrë që të mos zhgënjejë kaq shumë përdorues të ardhshëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)