Rrjedhin 5 numra të rinj të modeleve Mac që mund t'i shohim në WWDC dhe më shumë surpriza

Në këtë rast, ajo që kemi është numri identifikues i këtyre ekipeve dhe mund të jetë një informacion kyç për të përcaktuar numrin e Mac-ve që Apple do të rinovojë në fjalën tjetër të kompanisë, e cila është me të vërtetë afër. Modelet Mac katalogohen nga numrat e modeleve dhe kjo është pikërisht ajo që ka dalë në një dokument rregullues, modelet janë A1289, A1347, A1418, A1419, A1481. Pra, duket e mundshme që këto skuadra janë MacBook i ri dhe i përfolur, MacBook Pro dhe mbase MacBook Air, të cilët shtojnë përmirësime në procesorin etj. 

Aktualisht kemi disa modele MacBook me këta emra dhe në rastin e MacBook 12 inç të rinovuar vitin e kaluar duket si modelet A1534, për modelet MacBook Air kemi A1466, për MacBook Pro 13 without pa TB A1708, e njëjta por me TB A1706 dhe MacBook Pro me 15 ″ TB të treguar si A1707. Padyshim që numrat e mëparshëm nuk shfaqen në asnjë nga modelet Mac kështu që mund të nënkuptojë që pajisjet do të rinovohen dhe ne mund t'i shihnim në këtë WWDC 2017.

Por rrjedhja që shohim në mediumin francez Konsomak Kjo gjithashtu na tregon se cili mund të jetë iPad-i tjetër, siç mund ta shohim në kapjen mbi këto rreshta, dhe kjo është se ka katër numra të klasifikuar nën iOS 10 që mund të jenë modelet e reja të 10,5 inç dhe 12 inç iPad Pro, A1671, A1709, A1670 dhe A1701.

Tani për tani duhet të jemi të kujdesshëm dhe të presim për të parë se çfarë është e vërtetë në të gjitha këto pasi që edhe pse duket qartë në këtë screenshot që macOS ka këto pesë modele të reja dhe për iOS ka edhe 4 modele të reja që mund të jenë iPad, fakti kurioz është lënë nga ai A1843 që është në kolonën e dytë të mesit dhe që mund të jetë një Tastierë e re Magjike apo edhe folësi i përfolur me Siri. Cfare mendoni ju


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.