Xcode 6.3.1 duket se rregullon disa gabime në korrigjimin e gabimeve

 

kodi x-6.3.1-1

Versioni i ri i Xcode 6.3.1 është tani në dispozicion për shkarkim nga Mac App Store, ky version është një azhurnim i vogël krahasuar me ndryshimin që përfaqësonte Xcode 6.3. Sidoqoftë, për ata prej jush që e shkarkojnë përsëri, pesha totale do të ishte 2,57 GB me një instalim që kërkon OS X 10.10 ose më vonë.

Ky ndryshim i vogël nga e marta e martë është një azhurnim relativisht i vogël në të cilin janë gjetur dhe eliminuar disa gabime në softuer. Në të vërtetë, siç sapo përmenda, azhurnimi i fundit i madh për Xcode erdhi në fillim të këtij muaji si Xcode 6.3, i cili ofroi përpilues të rinj për gjuhën e programimit Swift, komplete për zhvillimin e softuerit për pajisje të reja si Force Touch trackpad që u zbuluan në modelet më të fundit të MacBook.

kodi x-6.3.1-0

Versionet e fundit të Xcode gjithashtu përfshinë një mjet të ri për të raportuar ngrirjet, ndërprerjet ose gabimet që funksionojnë në bashkëpunim me TestFlight dhe raporton rezultatet tek zhvilluesit e regjistruar, madje edhe ky organizator ndihmon gjithashtu për të ruajtur qëndrueshmërinë duke mbajtur gjithçka më të organizuar.

Por otro lado Versioni Swift 1.2 përfshiu përmirësimet e veta, me kohë të përpilimit dukshëm më të shpejtë, përmirësime në vetë gjuhën me kuptime si "le" ose "si" dhe një bibliotekë standarde si dhe një mjet për të ndihmuar zhvilluesit të migrojnë softuerin nga Swift 1.1.

Zhvilluesit që kërkojnë të azhurnojnë aplikacionet e tyre ekzistuese të iOS kanë kohë deri më 1 qershor për të mbështetur Procesorët 64-bit dhe iOS 8. Pas kësaj date, azhurnimet unike të bazuara në kod si për harduerin ashtu edhe për softuerin që nuk i plotësojnë këto kërkesa do të refuzohen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.