XCOM 2: Lufta e të Zgjedhurve Tani e Disponueshme në Steam për Mac

Për momentin për të gjithë ata përdorues që duan të luajnë XCOM 2: Lufta e të Zgjedhurve - Pako Trashëgimore Taktike, ata tashmë kanë në dispozicion shkarkimin nga platforma e njohur e lojërave Steam. Në këtë rast, zgjerimi mund të blihet për disa orë.

Personi i ngarkuar me njoftimin e mbërritjes së saj për përdoruesit e Mac ishte pasi nuk mund të ishte ndryshe Feral Interactive, dhe tani është në dispozicion për përdoruesit e Mac dhe Linux. Kjo është padyshim një sagë lojërash të njohura nga përdoruesit e macOS.

XCOM 2: War of the Chosen Tactical Legacy Pack përfshin një koleksion të mënyrave të reja të lojës, harta, armë, forca të blinduara, opsionet "Photo Booth" dhe sende të tjera që përkujtojnë trashëgiminë e serive XCOM. Një tjetër tipar që duhet të marrim parasysh përpara se të blejmë këtë paketë është ajo Lojë kryesore XCOM 2 dhe XCOM 2: Lufta e zgjerimit të zgjedhur që kërkohet të luhet.

MODE E RE E LOJS

Opsionet e trashëgimisë. Merrni komandën e një toge ushtarësh në një seri misionesh të njëpasnjëshme taktike të lidhura me njëra-tjetrën: Dosjet kryesore kryesore: Shefi Qendror Bradford dhe anëtarët e tjerë kryesorë të XCOM kujtojnë operacionet kryesore që çuan në rezistencën midis ngjarjeve të Enemy Unknown dhe XCOM 2:

  • Jehona e së kaluarës - Pas rënies së Selisë së XCOM, Shefi Qendror Bradford fillon aventurën e tij për të ndërtuar rezistencën duke u kthyer atje ku filloi gjithçka.
  • Erdhi nga deti - Një shfaqje e lulëzuar e radios DJ po arrin një audiencë që nuk e prisnit. Shpëtimi i GM nga një turmë dëgjuesish të zemëruar qëndron te shefi qendror.
  • Avenger Rebuild - Bashkohuni me Lily Shen ndërsa punon për të adaptuar Avenger dhe për ta bërë atë një shtëpi të re për forcat në rritje të projektit të rinovuar XCOM.
  • Projekti Lazarus - ADVENT po rrëmben anëtarët kryesorë të rezistencës dhe jeta e disa prej agjentëve më të njohur të XCOM varet nga shefi qendror.

Arkivat e rezistencës - Përballuni me forcat e armikut në një seri misionesh taktike gjithnjë e më të vështira.
Modaliteti i përplasjes - Krijoni dhe luani misionet tuaja taktike XCOM, duke përdorur redaktorin e përfshirë, i cili ju lejon të modifikoni cilësime të ndryshme (harta, pajisjet e skuadrës, objektivi, armiqtë dhe më shumë).

HARTA T NEW REJA

Në këtë version të ri të lojës, ne do të marrim pjesë në beteja në 28 harta, përfshirë hartat dhe skenat e rimasterit nga XCOM: Enemy Unknown dhe XCOM: Enemy Within. Këto harta të reja do të shfaqen në skedarët e shefit qendror. Nëse dëshironi të blini këtë XCOM, mund ta bëni tani nga tuajat Uebfaqe me avull për 23,99 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.