Xhepi azhurnohet duke shtuar një mundësi për të ndarë përmbajtjen

Xhepi i azhurnuar

Pocket është një aplikacion qëllimi kryesor i të cilit është që ne të mund të lexojmë artikujt tanë, të shikojmë videot tona ose shijoni përmbajtjen në internet që na pëlqen, në çdo pajisje që mbështetet dhe ka të instaluar këtë aplikacion. Karakteristika kryesore është se ne po sinkronizojmë atë përmbajtje në internet përmes një shtrirjeje në shfletuesin tonë dhe ato automatikisht do të sinkronizohen në aplikacionin tonë desktop që të mund ta shohin atë më vonë kur të duam, edhe pa pasur lidhje interneti përveç videove.

"Lexojeni më vonë" ishte emri me të cilin njihej ky aplikacion përpara rinovimit të ndërfaqes tuaj duke qenë tani më i qartë dhe më minimalist në të gjitha aspektet, edhe pse në thelb funksioni themelor i këtij aplikacioni nuk ka ndryshuar, duke konsumuar përmbajtje në internet. Përmirësimet e sinkronizimit sapo janë shtuar përveç lansimit të programit desktop specifik për Mac.

Xhepi i azhurnuar-1

Tani kemi një përditësim tjetër që lejon ndajmë përmbajtjen me miqtë tanë, të njohurit ose të afërmit me një klikim të thjeshtë. Quiteshtë mjaft e dobishme të jesh në gjendje të krijosh një listë leximi me përmbajtje të llojeve të ndryshme dhe të jesh në gjendje të ndash gjithçka me një buton, diçka që atij i duhej vërtet për të përfunduar plotësimin e një aplikacioni të rrumbullakët.

  • Opsion i ri për t'ia dërguar një shoku: Një mënyrë e re dhe e thjeshtë për të ndarë përmbajtjen me njerëzit që kanë më shumë rëndësi për ju. Me vetëm disa trokitje të lehtë, ju mund të ndani përmbajtjen e Xhepit me miqtë dhe familjen, së bashku me një koment dhe një vlerësim të veçuar. Ata do të marrin një email me lidhjen, dhe nëse kanë Pocket, ju do të informoheni menjëherë brenda aplikacionit.
  • Merrni përmbajtje të përbashkët: Sapo një mik t'ju dërgojë përmbajtje me »Dërgoji një shoku«, ajo do të shfaqet në kutinë tuaj ku mund të shihni komentet e tyre së bashku me citatet e veçuara që ata kanë zgjedhur për të ndarë me ju.
  • Ndani shkurtesat me një mik: Xhepi i ri i ridizenjuar integron në menunë Share shërbimet më të spikatura dhe të përdorura së fundmi, të tilla si Twitter, Facebook, Evernote ose Buffer. Pasi të keni ndarë me miqtë ose familjen me »Dërgoji një shoku«, do të gjeni shkurtore për të ndarë përmbajtjen me miqtë që dëshironi në menunë Share.
  • Njoftimet, përmirësimet e performancës dhe më shumë: Mund të aktivizoni njoftimet shtytëse për të ditur se kur një mik ndan diçka me ju në Pocket. Ky azhurnim përfshin gjithashtu një numër rregullimesh të defekteve në kod dhe azhurnime të performancës.

 

Xhepi i azhurnuar-2

Nuk mendoj se është një aplikim i të ashtuquajturave thelbësore por nëse e bën punën e vet, kjo i bën gjërat më të lehta për ty kur bëhet fjalë për të kujtuar përmbajtjen që ke parë kalimthi, por që nuk ke pasur kohë ta shijosh pa qenë e nevojshme ta kërkosh përsëri, të gjithë të rrethuar nga një e bukur " mbështjellës "dhe tani në krye me më shumë mundësi shoqërore.

Më shumë informacion - Xhep për Mac, lexo më vonë atë që nuk mund ta lexosh tani

Burimi - i sqaruar


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.