Yahoo heq mbështetjen vendase për sinkronizimin e kontakteve dhe postës në Mac të vjetër

Yahoo-mac-mbështetje-postë-kontakte-0

Nëse jeni përdorues i Yahoo dhe keni një llogari të konfiguruar në këtë shërbim duke përdorur Mac, iPhone, iPod touch ose iPad në mënyrë që të sinkronizoni të dhënat tuaja të kontaktit dhe të keni qasje në Yahoo Mail përmes aplikacionit Mail vendas të Apple, duhet ta dini nuk do të jetë më i disponueshëm menjëherë pasi që një sinkronizim i tillë në Mac dhe pajisjet e vjetra iOS, asnjë mbështetje pas 15 qershoritPërveç kësaj, është gjithashtu e rëndësishme të theksohet se shërbimi Yahoo Maps do të mbyllet gjithashtu gjatë javëve të ardhshme.

Siç është konfirmuar ata që janë përgjegjës për Yahoo, kjo zvogëlim është kryer me qëllim të ruajtjes së affunksionalitetin, shpejtësinë dhe sigurinë sipas mundësive të sistemeve më të fundit në mënyrë që pajisjet iOS që nuk mbështesin iOS 5 e tutje, nuk do të jenë në gjendje të sinkronizojnë të dhënat e tyre me serverat tanë.

 

 

Yahoo-mac-mbështetje-postë-kontakte-2

Sigurisht, ky ndryshim ndikon vetëm në sinkronizimin nga aplikacioni vendas, domethënë mund të ndiqet duke hyrë në postën Yahoo nga shfletuesi Safari në mail.yahoo.com. Kur bëhet fjalë për Kontaktet Yahoo, kompania do të hiqte gjithashtu mundësinë për të sinkronizuar të dhënat në Mac të vjetër. Më 15 qershor, pronarët e kompjuterëve Mac që ekzekutojnë një version të OS X më herët se OS X 10.8 Mountain Lion nuk do të jenë në gjendje të sinkronizojnë kontaktet e tyre përmes opsionit të sistemit vendas.

 

Ashtu si në iOS, nëse jeni me Mac në OS X 10.7 Lion ose më herët, ne mundemi akoma hyni në Kontaktet Yahoo përmes Yahoo Mail në shfletuesin.

 

Nga ana tjetër Yahoo Music në Francë dhe Kanada dhe Filma Yahoo në Spanjë, do të mbyllet në mes të qershorit. Të tjera si faqja e internetit Yahoo në Filipine do të grupohen në faqen Yahoo Singapore.

Duket se Yahoo dëshiron t'i përqendrojë më shumë përpjekjet e tij përmirësoni disa shërbime për të mbuluar shumë dhe për të mos dalë fare jashtë

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Oscar dijo

    mbase Yahoo! do te perplaset!