Shqyrtime të reja për procesorët AMD të zbuluar në macOS 10.15.4 Beta

AMD në Mac

Kurdoherë që Apple lëshon një beta të re të sistemeve të saj të funksionimit, ka teknikë që përdorin inxhinierinë e kundërt për të hyrë në kodin e versionit të ri në përpjekje për të gjetur lajme që nuk janë paraqitur ende zyrtarisht nga kompania.

Gjetja e sotme ka të bëjë me disa referenca për procesorët AMD të parë në kodin e versionit të ri beta të macOS Catalina 10.5.4. Shtë disi intriguese, pasi që të gjithë Mac aktualisht përdorin procesorë Intel.

Në muajt e fundit, një numër në rritje i referimeve ndaj procesorëve AMD janë zbuluar në kodin macOS Catalina. Ata u panë tashmë nëntorin e kaluar në versionin beta 10.15.2 dhe tani ata janë riafirmuar në versionin e ri beta 10.15.4.

Duke marrë parasysh që të gjithë Mac-të aktualisht montojnë procesorë Intel, këto rishikime Ato shkaktojnë një seri spekulimesh që ndoshta Apple po konsideron të lëshojë Mac-et e ardhshëm me procesorë AMD.

Ata janë padyshim vetëm spekulime pa ndonjë konfirmim nga kompania. Sot AMD furnizon procesorët grafikë që montohen disa MacBook Pro, iMac dhe iMac Pro.

Shumë nga këto Referencat e gjetura përmbajnë emra të koduar të grupeve AMD APU të tilla si Picasso, Raven, Renoir dhe Van Gogh. Këto Chipets APU (Njësia e Përpunimit të Përshpejtuar) janë grupe të procesorëve CPU dhe GPU në një çip të vetëm.

Disa javë më parë thashethemet se Apple po planifikon të shpallë një Mac të nivelit të lartë për lojëra në WWDC 2020. Nëse kjo fjalë do të ishte e vërtetë, ky Mac i ri mund të montojë një AMD APU. Por për momentin gjithçka është spekulim.

Vlen të përmendet se asnjë thashethem nuk është dëgjuar për Mac të rinj bazuar në procesorët AMD. Mund të ndodhë që këto rishikime të zbuluara janë teste të thjeshta të brendshme dhe spekulimet që rezultojnë nga ky zbulim janë totalisht të gabuara dhe pa bazë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.