Zgjerimi i Apple Pay vazhdon dhe këtë herë në Rusi

Shiko

Mund të duket se ne kemi Apple Pay në të gjithë botën por nuk është kështu, ka vende ku ky shërbim ende nuk funksionon dhe në fakt nuk kishte shumë kohë që filloi të punojë në Meksikë. Tani kompania Cupertino shtrihet në Rusi shërbimi për përdoruesit e Mir.

Mund të duket si një lajm normal por është ai në Rusi kjo mënyrë pagese me Mir është ajo që përdoret në nivel kombëtar. Sistemi i pagesave ka 270 banka si pjesëmarrës, me 150 që lëshojnë këtë lloj kartash Mir. Tani Apple Pay vjen tek mbajtësit e këtyre kartave Mir nga banka të ndryshme.

Sistemi i pagesave Mir është sistemi kombëtar i pagesave të Rusisë, dhe kartat pranohen në 11 vende. Sberbank, VTB, Tinkoff Bank, Banka Bujqësore Ruse, Promsvyazbank, Pochta Bank, Center-Invest Bank dhe Primsotsbank ishin bankat e para që u siguruan klientëve të tyre karta Mir ‌Apple Pay‌, sipas drejtorit të përgjithshëm të sistemeve të pagesave Vladimir Komlev.

Mbani në mend se në Rusi shërbimi i pagesës së Apple Pay është në dispozicion për një kohë të gjatë posaçërisht që nga tetori i vitit 2016, pak nga pak ajo është duke u zgjeruar në më shumë vende dhe më shumë banka tani ofrojnë mundësinë e pagesave me këtë metodë.

Sigurisht, siguria dhe lehtësia e pagesave të ofruara nga Apple Pay është padyshim një nga pikat e forta të saj. Alwaysshtë gjithmonë mirë që ka zgjerim të kësaj mënyre pagese, pavarësisht vendit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.