DaVinci Resolve 11Beta Vjen në Mac

davinci zgjidh 11

Disa ditë më parë po flisja për mbërritja e Lightworks në Mac, një redaktues i fuqishëm video me të cilin janë prodhuar post-filma të tillë si 'El Lobo de Wallstreet', një redaktues që gjithashtu mund ta përdorim falas, duke sakrifikuar veçorinë e çuditshme të rëndësishme për një përdorues i cili i është përkushtuar post-jo shumë kompleks prodhime. Dhe a është kjo në botën audiovizive ka mjete të shkëlqyera me famë të madhe por me çmime mjaft të larta, kështu që Apprecshtë vlerësuar që aplikacionet po lëshohen falas, ose me karakteristikat e pagesës.

Sot ju sjellim të mëdhenj të tjerë, DaVinci Zgjidh 11, një softuer që Fillimisht u lansua si një program i korrigjimit të ngjyrave, por ka arritur të përshtatet në kohërat e reja për t'u bërë një 'të gjithë në një' me cilësi të shkëlqyera. Një ndryshim që erdhi nga dora e blerjes së kompanisë nga gjigandi Blackmagic dhe duhet të pranohet se ata po ecin mjaft mirë. DaVinci Resolve arrin versionin e saj 11 me një beta publike që tani mund ta shkarkojmë falas.

Aplikimi që mundeni shkarkoni përmes faqja zyrtare e kompanisëAsnjë regjistrim nuk është i nevojshëm dhe, siç e kemi thënë tashmë, mund ta shkarkoni plotësisht falas.

Në lidhje me versionin e mëparshëm, DaVinci Resolve 11 është një nga softuerët më të plotë audiovizivë, tani kemi një redaktues i fuqishëm i videos (jo lineare). Në versionin e mëparshëm ai editor video tashmë ekzistonte, por ishte shumë më themelor. E gjithë kjo së bashku me pFuqia e siguruar nga DaVinci Resolve 11 për sa i përket korrigjimit të ngjyrës.

Një program që ne e rekomandojmë shumë, përveç tij ndërfaqja është 'miqësore me përdoruesin'… Unë mendoj se ka shumë softuerë audiovizivë që kanë mbetur në të kaluarën së bashku me profesionistë të mëdhenj të cilët as nuk duan të hedhin hapin për të modernizuar kështu që unë ju inkurajoj të provoni këtë DaVinci Resolve 11.

Këtu ju lëmë një video shpjeguese e këtij versioni të ri bërë nga djemtë nga finalcutpro.es, një video në të cilën pju urreni të shihni të gjitha këto lajme interesante mjaft vizualisht që Blackmagic na sjell në këtë Zgjidhje DaVinci 11.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Trotamundo65 (@ Trotamundo65) dijo

  më tregon kur fillon programin se nuk mund ta gjejë licencën. ¿?

  1.    Karim Hmeidan dijo

   Provoni këtë lidhje (http://www.blackmagicdesign.com/support/download/1366/Mac%20OS%20X) se versioni i paguar më rrëshqiti. Alreadyshtë korrigjuar tashmë për versionin Lite, me këtë nuk do të keni ndonjë problem dhe, siç thashë në postim, është praktikisht i njëjtë me versionin e paguar

 2.   AJ Degel dijo

  Përshëndetje, më vjen keq që nuk e kuptova, programi është falas, versioni provë nuk do të skadojë kurrë ose do të duhet ta blej gjithsesi?