DaVinci Resolve 17.3 tani është në dispozicion me deri në 3x interpretim më të shpejtë në Macet M1

DaVinci zgjidh

nga marsin e kaluarDjemtë në Blackmagic Design lëshuan DaVinci Resolve për procesorët M1 të Apple, një përditësim që përmirësuar ndjeshëm performancën në krahasim me versionin për procesorët IntelMe Sidoqoftë, duket se ata nuk ishin të kënaqur me performancën dhe sapo lëshuan një azhurnim të ri.

Blackmagic Design sapo njoftoi lëshimin e DaVinci Resolve version 17.3, një përditësim që pretendon zhvilluesi, rrit shpejtësinë deri në 3 herë për redaktimin dhe regjistrimin 4K dhe 8K në procesorët Apple ARM.

Por kjo nuk është risia e vetme që na ofron ky përditësim i ri. Përveç ofrimit të shpejtësisë më të madhe, përdoruesit e procesorëve M1 të Apple do të jenë në gjendje të eligir nëse do t'i jepet përparësi shpejtësisë ose cilësisë. Sipas zhvilluesit, ky opsion do të zvogëlojë kohën e paraqitjes deri në 65%.

Për më tepër, përdoruesit e fletoreve me procesorin M1, sipas kompanisë, falë këtij azhurnimi të ri është e garantuar qëJetëgjatësia e baterisë do të jetë 30% më e gjatë se me versionin e mëparshëm.

Aplikacioni DaVinci Resolve gjithashtu përmban 300 veçori të reja dhe përmirësime të tilla si motori audio i gjeneratës së re Fairlight me mbështetje për 2.000 këngë muzikore në kohë reale, mjete vlerësimi HDR, një inspektor i ridizajnuar dhe pamje të klipeve të meta të dhënave në të tjerët.

Karakteristikat e tjera përfshijnë nForma të reja dhe kontroll më optik për Resolve FX Mosaic Blur, kontrolle të reja rrotullimi për matet e plehrave FX Keyer, preferenca e re audio / dalje Farlight me mbështetje për seksione të veçanta I / O.

Version falas dhe version i paguar

DaVinci Resolve ofron një version falas, një version me një sërë kufizimesh që nuk do t'i gjejmë DaVinci zgjidh zgjidhjen, versioni më i plotë që përfshin qindra efekte, mjete tre-dimensionale ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.