Si të rregulloni problemet e shkarkimit të iTunes në Mac

Me lëshimin e macOS High Sierra, djemtë në Cupertino vendosën se ishte koha për të filluar heqjen e veçorive nga iTunes. Ajo që tërhoqi më shumë vëmendjen, për shkak të dëmit që u shkaktoi shumë përdoruesve të iPhone dhe iPad, ishte heqjen e hyrjes në dyqanin e aplikacioneve Apple.

Ky vendim është i motivuar në mënyrë që përdoruesit të fillojnë të përdorin Apple Store të ri që erdhi nga dora e iOS 11, por përfaqëson një problem serioz për të gjithë ata përdorues që duan të mbajnë aplikacionet e tyre në Mac, në rast se tërhiqen nga dyqani . Por, përkundër kësaj, aplikacioni për të menaxhuar pajisjet tona mobile, iTunes ende lë shumë për të dëshiruar.

Megjithëse shumë përdorues të Mac nuk i përkushtohen instalimit të një ose një aplikacioni tjetër për t'i provuar, shumë e bëjnë këtë, gjë që bën që Mac-u ynë të punojë në mënyrë të parregullt me ​​kalimin e kohës dhe të paraqesë probleme operacionale. iTunes është zakonisht një nga aplikacionet që preken gjithmonë nga këto lloj problemesh. Nëse keni probleme me iTines kur shkarkoni përmbajtje që keni blerë më parë, qofshin muzikë, filma ose ndonjë lloj tjetër i përmbajtjes, atëherë Ne ju tregojmë se si mund ta zgjidhim këtë problem operativ.

Ky problem ndodh kur aplikacioni "supozon" se kemi probleme me lidhjen e internetit, kështu që sapo ta kemi përjashtuar këtë problem, duke hapur shfletuesin me ndonjë faqe në internet, ne kemi rifilluar Mac-in tonë dhe kemi verifikuar që firewall-i nuk është problem, zgjidhja e vetme që mbetet është si vijon:

  • Hapim iTunes
  • Ne drejtohemi te skeda Llogari në shiritin e sipërm të menusë.
  • Tani kliko në Kontrolloni për azhurnime të disponueshme dhe ne prezantojmë llogarinë e fjalëkalimit tonë.

Ky proces duhet të rregullojë çdo problem me shkarkimet e përmbajtjes që kemi blerë më parë nga iTunes dhe të gjitha përmbajtja në pritje të shkarkimit do të fillojë të shkarkohet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.