iRing: Zgjidhja elegante për problemin e përdorimit të iPhone si iPod

Të gjithë ne që kemi ose dimë pak për iPhone, iPhone 3G dhe iPod Touch e dimë problemin e përdorshmërisë që ka kjo pajisje e çmuar kur e përdor atë si iPod pasi nuk kemi kontrolle për volumin, përpara, prapa dhe Luaj / Ndaloni që nuk duhet t'i shikojmë ata për t'i bërë të duhur.

Nga Behance Network kemi hasur në këtë mrekulli ...

Një unazë e bukur e disponueshme në ngjyra bardh e zi që ka BlueTooth dhe që është në gjendje të kontrollojë çdo pajisje të Apple, qoftë iPhone, iPod Touch apo Mac.

Në pjesën e saj të poshtme ka dy butona për ta bllokuar (mbajtur) dhe në pjesën e sipërme ato të Mëparshme, Luaj / Ndërprit dhe Tjetër; duke rrëshqitur gishtin ne kontrollojmë vëllimin pasi mund të lexohet (anglisht) në uebfaqe referimi.

E vetmja gjë për momentin është se nuk është prodhuar ende, por gjithçka do të funksionojë.

Fuente: Rrjeti Behance


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

5 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   galdeas dijo

  Shumë bukur, por kjo është vetëm një ide, nuk është në dispozicion askund, nuk ekziston, modifikoni kokën në mënyrë që të mos ketë dyshime.
  Salu2

 2.   Zvicra dijo

  Kjo do të shihet, dyshoj në të, më shumë se gjithçka është se ka ekzistuar për 3 vjet dhe nëse nuk është krijuar ende, dyshoj se do të bëhet.

 3.   d dijo

  Nëse keni iPod Touch / iPhone të prishur në burg, provoni PocketTouch. Funksionon për mua edhe duke prekur ekranin jashtë xhepit tim dhe gjithashtu e përdor atë në makinë kështu që të mos shqetësohem për kërkimin e butonave.Ka bazat: volumin, prapa dhe pauzën. Dhe funksionon (testuar nga unë) në Touch dhe iPhone 3G. Ah, ai ka një funksion për të ndryshuar këngë duke tundur edhe pajisjen, diçka që nuk e konsideroj aq të dobishme nëse aplikacioni është krijuar kryesisht për të mbajtur pajisjen në xhepin tuaj.

 4.   jaca101 dijo

  Personi që më dha faqen iRing është i përfshirë në projekt dhe thotë se nëse marrin mjaft vota do ta dërgojnë në prodhim.

 5.   Kheiron dijo

  Unë dyshoj shumë se do të funksionojë me një iPod Touch nëse lidhja me atë pajisje është përmes Bluetooth. Pavarësisht nëse del apo jo ... është një shpikje e mirë.