Zgjidhja e iTunes "Gabim i panjohur"

Zgjidhja e gabimit iTunes Shumë përdorues kanë parë qëllimet e tyre për të përdorur të tyre mushama, sepse kur fillojnë aktivitetet e tyre dhe bëjnë sikur hapin aplikim, ata e kuptojnë se iTunes 8.0.2. nuk hapet dhe shfaqet në ekran "Gabim i panjohur". ChkRZR e Diskutime mbi Apple ka thënë: "une mushama ajo u mbyll dhe përfundimisht më duhej të mbaja tastin «Fuqia» për ta detyruar të dilte plotësisht, gjë që bëra. Pas reboot, megjithatë, mushama duket se po punon mirë por tani iTunes refuzon të ngarkohet dhe më jep mesazhin e gabimit vijues: iTunes aplikimet nuk mund të hapen. Ndodhi një gabim i panjohur ».

Kjo shqetësim ka lënë jashtë funksionimit tek mushama me një Paniku i bërthamës, pajisja tregon ekranin vetëm në të bardhë dhe njofton se kompjuteri duhet të rindizet, dhe kjo gjithashtu ka ndodhur me njerëzit që duan të azhurnojnë iTunes. Diçka serioze është se shumë herë operacioni ndalet ose sistemi ngrin në mes të një operacioni të rëndësishëm, skedarët e rëndësishëm rrezikojnë të dëmtohen.

Me sa duket thelbi i këtij problemi është GjeniPor iTunes 8 përmban skedarë mbështetës, për të ndihmuar përdoruesit, të cilët mund të nisin iTunes me sukses, por heqja e bazës së të dhënave nga Gjeni para tij.

Një zgjidhje që është dëgjuar në korridoret e përdoruesve të prekur është, pa dyshim, fshini bazën e të dhënave Genius, në Finder.

Përmes | Ipodizuar


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Carlos dijo

  Dhe si e identifikuan zgjidhjen nëse është një gabim i panjohur?

 2.   i vërtetë dijo

  Unë kam itunes 9 dhe dua të blej muzikë por në orën që dua të shkarkoj këngën shfaqet një dritare që thotë:
  NUK MUND T P BlenI «EMrin E KONNGS». Një përbërës i kërkuar i iTunes nuk është i instaluar. (-42404)
  Kishte një gabim në dyqanin e iTunes. JU LUTEM Provoni përsëri më vonë.

  Gjëja e çuditshme është se javën e kaluar nuk kishte asnjë problem dhe në këngë unë azhurnova makinerinë dhe nuk mund të shkarkoja muzikë ose të hapja disa video në Quicktime sepse më kërkon disa komponentë.

  Cfare mund te bej??

 3.   Jose dijo

  Pershendetje mire, une kam nje ipod touch 2g 8GB sepse doja te beja jailbreack me blackra1n por nuk e di cfare ndodhi dhe me kerkon ta rikthej, mire nga ketu problemi im me kerkon ta rivendos dhe ta azhurnoj te vendos versionin 3.1.3 por me jep gabim dhe nuk funksionon per mua nese dikush mund te me ndihmoje do ta vleresoja shume pasi jam e deshperuar dhe nuk di cfare te bej edhe te telefonoj Apple dhe asgje nga mënyra se si gabimi është -3529 është emaili im jose_jaar_15@hotmail.com
  Faleminderit shumë!

  Nëse dikush di ndonjë metodë tjetër ose ndonjë sugjerim, unë do ta vlerësoja atë!

 4.   dani dijo

  kam riorganizim ipod me mollë dhe nuk mund të regjistroj asnjë këngë, kam gabim të panjohur -50? Unë do të vlerësoja një zgjidhje për emailin tim, shumë faleminderit