Zgjidhni automatikisht llogarinë më të mirë në macOS Mail

Unë kam disa llogari emaili dhe tani që po bëj disa kurse shtesë me studentët kam një llogari që të jem në gjendje të dërgoj email pa ato që vijnë nga llogaritë e mia personale. Unë kam qenë duke bërë disa hulumtime para se ta bëja të gjithë procesin në praktikë në Mail de MacOS Sepse në kurset e mëparshme kam pasur probleme dhe është që kur marr email nga studentët, kur klikoj në përgjigje nuk kam vërejtur emailin nga i cili është dërguar, kështu që llogaria ime personale ka arritur tek ata.

Epo, ajo që dua t'ju them sot është që Mail në macOS ka shumë më shumë inteligjencë sesa mendojmë dhe ne mund t'i themi që të zgjedhë automatikisht shumën e Postës që i përshtatet më së miri dërguesit, dmth. që nëse ata dërgojnë një email në llogarinë A, Mail përgjigjet në llogarinë A.

I gjithë ky proces është shumë i lehtë për tu aktivizuar dhe ne duhet të shkojmë vetëm te paneli i cilësimeve të postës në macOS që të mund ta lëmë të konfiguruar. Hapat që duhet të ndiqni janë si më poshtë:

  • Ne hyjmë në Postë dhe pastaj shkojmë në shiritin e sipërm të Meny> Preferencat.
  • Në dritaren që shfaqet, ne duhet të zgjedhim Redacción litem dhe të kërkojmë për menunë në rënie, ku na lejon të zgjedhim që një llogari e caktuar të përdoret ose përdoret gjithmonë, automatikisht, çfarëdo që Posta e konsideron të përshtatshme.

Siç mund ta shihni në të njëjtën dritare keni shumë mundësi të tjera që mund të konfiguroni në mënyrë që aplikacioni Mail të jetë qendra juaj e vëmendjes brenda macOS


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.