Zgjidhni rezolucionin tuaj të preferuar me Quickres

Quickres-0

Sot po flasim për një aplikim të thjeshtë por do t'i bëjë gjërat më të lehta për ju kur hyni në disa cilësime të sistemit siç është rezolucioni i ekranit, dhe është pikërisht në këtë aspekt që ky program spikat kur merr përsipër. Quickres është menduar dhe konceptuar që të instalohet vetë në shiritin tuaj të menusë si një proces i sfondit dhe t'ju ndihmojë të ndryshoni shpejt rezolucionin

Më shumë rezoluta dhe më të arritshme

Ne gjithashtu mund të nënvizojmë se ky aplikacion ju jep mundësinë të zgjidhni më shumë rezolucione sesa ato që janë të paracaktuara nga sistemi, madje mbështet mënyrat HiDPI për rezolucionet "retinë" dhe kështu rritni detajet e ekranit tuaj.

Quickres-1

Siç do ta shihni nga imazhi i bashkangjitur, ne gjithashtu mund të shijojmë më shumë mundësi për rezolucione të ulëta nëse duhet të përshtatim një program të vjetër të programuar posaçërisht në ato rezolucione. Isshtë gjithashtu e mundur të rregulloni ekranin në një rezolucion më të lartë se vendasja në modele të caktuara duke përdorur një mashtrim që rrit raportin piksel për inç për t'u përputhur me rezolucione më të larta duke shtuar banda të zeza.

Quickres-2

Një nga pjesët që më pëlqeu më shumë është të jesh në gjendje të zgjedh rezolucionin që dëshiron kalimi midis njërit dhe tjetrit thjesht duke përdorur shkurtore të tastierës, duke qenë në gjendje të konfiguroni një maksimum prej 8 rezolucioneve të ndryshme. Si gjithmonë, jo gjithçka është e përsosur, kështu që ka ende dështime të pajtueshmërisë në disa pajisje, unë kam qenë në gjendje të verifikoj të paktën në iMac tim (fundi i vitit 2012) që kur ndryshon rezolucionin, paleta e ngjyrave gjithashtu ndryshon dhe nuk ka asnjë mënyrë për të ndryshuar ndryshimin por hiqni ose dilni nga aplikacioni. Sidoqoftë, nëse doni ta shkarkoni dhe provoni, e keni në dispozicion falas përmes Mac App Store dhe faqja kryesore nga zhvilluesi.

Më shumë informacion - Aplikues, krijoni ikonat tuaja për OS X dhe iOS

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.