Zhvilluesit do të jenë në gjendje të shesin pajtime brenda Ekipeve të Microsoft në Mac

Ekipet e Microsoft

Microsoft ka njoftuar se si API-të më të rëndësishme, të tilla si Teams Store dhe mjetet e bashkëpunimit të aplikacionit, ato tashmë janë të hapura për zhvilluesit që kanë nevojë për të. Dhe për ata që duan të përfitojnë nga potenciali për aplikacionin Mircrosoft. Këto lloje të aplikacioneve janë bërë shumë të popullarizuara në mes të pandemisë. Dhe ato janë bërë thelbësore në mes të një situate distancimi shoqëror.

Që kur kompania njoftoi aplikacionet e palëve të treta në Skuadrat vitin e kaluar, zhvilluesit kanë krijuar mjete për të përfituar nga aplikacioni. Sipas Prag, zhvilluesit së shpejti ata do të jenë në gjendje të krijojnë aplikacione Ato lidhen me ekranin e takimit, me blerje ose pajtime brenda aplikacioneve dhe madje krijojnë aplikacione të pavarura që fitojnë qasje në rrjedhat audio-video në kohë reale.

Jeff Teper, shefi i bashkëpunimit për Microsoft 365 ka deklaruar: Se nëse mund të krijoni aplikacione në internet, mund të krijoni shtesa në bisedat, kanalet dhe takimet e Ekipeve. "Mund të përpiloni një herë, të ekzekutoni dhe të vendosni kudo." Aplikacionet e krijuara për Skuadrat do të funksionojnë në të gjitha platformat, përfshirë macOS por edhe në iOS.

Microsoft gjithashtu po lançon një pamje paraprake që do të lejojë zhvilluesit të ndajnë aplikacionet më drejtpërdrejt në zonën e takimeve. Integrimi me Visual Studio dhe Kodin Visual Studio është gjithashtu më i lehtë për t'u bërë tani. Më vonë këtë verë, kompania do të lejojë aplikacione të palëve të treta të kenë akses në transmetimet audio dhe video në kohë reale. Zhvilluesit gjithashtu do të jenë në gjendje të shesin pajtimin e tyre brenda aplikacioneve të tyre.

"A mundet dikush të krijojë një aplikacion plotësisht e personalizuar. Bëni atë të ndryshëm nga ndërfaqja e përdoruesit e Skuadrave dhe ai aplikacion mund të bashkëveprojë me Skuadrat përmes zërit, videos ose bisedës. "

Konventa e Microsoft është akoma operacionale kështu që nuk përjashtojmë më shumë lajme në lidhje me Apple. Deri më 27 maj.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.