Zhvilluesit tani kanë macOS 5 beta 10.14.1 në duart e tyre

Vetëm dje kompania Cupertino lançoi versionet beta 5 për zhvilluesit nga iOS 12.1, tvOS, watchOS dhe tani macOS 10.14.1 sapo është lëshuar për zhvilluesit. Risitë më të spikatura në këtë version të ri kanë të bëjnë me stabilitetin dhe sigurinë e sistemit operativ, përveç kësaj, risitë e thirrjeve në grup FaceTime dhe emoji-t e reja shtohen si me pjesën tjetër të versioneve të OS të lëshuara më parë.

Tani për tani është e rëndësishme të jemi të qartë se këto versione të reja janë përqendruar drejtpërdrejt në përmirësimin e stabilitetit të macOS, kështu që mos prisni më shumë lajme sesa pamë më parë në betat e para. Bëhet fjalë për detajet e lustrimit në mënyrë që gjithçka të funksionojë mirë në kohën e nisjes zyrtare.

Nga ana tjetër, versionet publike beta të macOS Mojave do të jenë në dispozicion së shpejti, mbase në orët e ardhshme. Për momentin ato nuk janë shfaqur, por ne nuk besojmë se u duhet shumë kohë për t'u bërë të disponueshëm për përdoruesit. Tani versionet e reja të sistemit të lëshuar nga Apple nuk shfaqen më në Mac App Store, tani duhet të shkojmë te Preferencat e sistemit> Përditësimi i softuerit dhe atje do të shohim në dispozicion versionet e reja. Në këtë rast, ata me versionin e mëparshëm beta të instaluar do të shohin versionin e ri.

Tani për tani, beta është në dispozicion për zhvilluesit, kështu që le të presim dhe të shohim nëse ata gjejnë ndonjë lajm të jashtëzakonshëm në të, por nuk duket se do të jetë kështu. Nga ana tjetër, versioni përfundimtar do të ishte gati të ishte në duart e të gjithëve javën e ardhshme, të paktën do të ishte interesante të kishit fjalën kryesore dhe më pas të dilnin në treg versionet përfundimtare ose anasjelltas, së pari azhurnoni dhe pastaj na tregoni produktet e reja ndër të cilat ne presim disa nga diapazoni Mac.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.