Zhvilluesit tani mund të krijojnë kode promovimi në Mac AppStore

Një azhurnim i iTunes Connect lejon zhvilluesit të gjenerojnë kode promovuese për aplikacionet që kanë në Mac App Store.

"Kodet promovuese tani mund të gjenerohen për aplikacione Mac OS X dhe të blihen përmes çdo dyqani Mac App ndërkombëtarisht."

Deri më sot, Apple nuk i lejoi zhvilluesit të gjenerojnë kode promovuese në Mac AppStore, megjithëse falë këtij ndryshimi, zhvilluesit do të jenë në gjendje të organizojnë konkurse ose të dërgojnë kode tek blogerët ose gazetarët në mënyrë që ata të rishikojnë aplikimin e tyre.

Fuente: MacStories


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.