"Zoom It" ju lejon të shihni detajet në ekranin tuaj Mac

Zmadhojeni atë

Shumë janë aplikacionet që po publikohen çdo ditë në Mac App Store për përdorimin dhe kënaqësinë e Mac-ut tonë. Shumë prej tyre e bëjnë përdorimin e sistemit shumë më të lehtë dhe të tjerët, siç është ai që paraqesim në këtë rast, ndihmojnë përdorues me probleme të aksesit.

Zmadhoje atë është një aplikacion i vogël që ndihmon njerëzit që kanë probleme vizuale për të hyrë në mënyrë optimale në të gjitha pjesët e sistemit duke zmadhuar deri në 5 herë mbi desktopin ku po kalon kursori.

Para se të paraqesim këtë aplikacion të vogël, duhet të tregojmë gjithashtu se ata nga Cupertino e kanë marrë parasysh këtë mundësi dhe nga Preferencat e Sistemit, Mundësia e Hyrjes, Zmadhimi ju do të jeni në gjendje të menaxhoni mundësitë që vetë OSX ju ofron për të zmadhuar në ekranin tuaj. Ekziston një mënyrë shumë e ngjashme me atë që ju ofron Zmadhoje atë, por me më pak mundësi konfigurimi. Nëse jeni një përdorues i dëmtuar nga shikimi dhe nuk ju shqetëson që të vleni 2,69 € që ia vlen, vazhdoni të lexoni këtë postim.

ZOOM IT RRETHOR

Siç kemi treguar më parë, në Mac App Store mund të merrni këtë aplikacion të vogël që do t'ju lejojë të menaxhoni një mjet zoom në sistem, duke shtypur një kombinim tastiere, i cili në këtë rast është ctrl + Z.

ZOOM IT Kopjoni dhe paste

Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të ndryshoni formën e "lupës" për të qarkulluar në forma të tjera të paracaktuara nga aplikacioni. Ju keni mundësinë të konfiguroni kombinimet kryesore për të përdorur dhe madje kopjuar dhe ngjitur tekstin nga vetë lupa.

ZOOM IT Preferencat

Me pak fjalë, nga përvoja jonë, nëse e vetmja gjë që po kërkoni është të zmadhoni në një pjesë të desktopit në mënyrë sporadike, opsioni i ofruar nga OSX është më se i mjaftueshëm. Sidoqoftë, nëse keni nevojë ta përdorni këtë ndihmë për shkak të problemeve vizuale, ne ju rekomandojmë këtë investim të vogël, pasi është shumë më i lehtë për t'u përdorur dhe menaxhuar.

ZOOM OSX

Më shumë informacion - Mësoni si të zmadhoni OSX

 

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.