Zorrët e Miut Magjik

magjike-miu-ifixit

Unë tashmë e përmenda para dje se për mua ishte lansimi më i rëndësishëm i Apple, pavarësisht nga rinovimet shumë të mira që ndodhën edhe atë ditë. Dhe meqë djemtë e iFixit nuk ngopen kurrë, ata tashmë kanë çmontuar një Mi Magjik.

Me një peshë prej 107 gram (përfshirë bateritë) paraqitet ky djalë i vogël, që ata thonë se ka më pak alumin (10 gram) sesa duket, përveçse ka 37 gramë plastikë dhe 47 gramë që peshojnë dy bateritë AA Energizer që vijnë standarde.

Me pak fjalë, një kryevepër e Apple, të paktën në aspektin e dizajnit. Ne do të shohim nëse është gjithashtu e vërtetë kur bëhet fjalë për funksionalitetin, e cila është me të vërtetë ajo që ka rëndësi.

Burimi | iFixit


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.