Ulni dritën e ndezur në ekranin tuaj iMac me këtë kapuç

Një nga gjërat që gjithmonë kanë komentuar mbajtësit e a iMac është se përkundër faktit se ekrani ka qenë gjithmonë një nga gjërat për t'u marrë parasysh për shkak të cilësisë së tij të lartë, nga dizajni gjithmonë ka pasur një shkëlqim ekstrem, diçka që ndonjëherë e bën të bezdisshëm përdorimin e tij për shkak të mjedisit në të cilin gjendemi. 

Për këtë arsye, Apple vetë i projektoi pajisjet me një këmbë të anuar që ju lejon të modifikoni pjerrësinë e ekranit për të shmangur ato shkëlqim të bezdisshëm. që me kalimin e viteve ka futur filtra të rinj fizikë në gotë për t’i zvogëluar ato.

Tani, nëse pavarësisht se keni një iMac të gjeneratës tjetër, ju duhet që ekrani të jetë në një mjedis të errët për të parë atë që tregon Ne ju propozojmë këtë ombrellë për të zvogëluar dritën që bie mbi të. 

Kjo ombrellë mund të përdoret në situata kur, në mes të ditës, duhet të përdorim iMac për të menaxhuar një ngjarje në natyrë. Në ato raste kur nuk mund të kemi një çati që eliminon disa nga rrezet e diellit Mund të shtojmë këtë hije dielli se ajo që bën është të lërë vetë ekranin në një sfond më të errët, duke qenë në gjendje të shohim qartë se çfarë tregon edhe kur jemi në mes të ditës.

Instalimi i tij është shumë i thjeshtë dhe ne vetëm duhet ta shpalosim atë dhe ta ankorojmë në pajisje duke përdorur shirita elastikë. Çmimi i saj është 91,35 € dhe mund ta blini kjo lidhje. Çmimi i tij është i lartë, por ka raste kur duhet të kalojmë nëpër këto blerje nëse duam ta bëjmë atë punë në terren në ajër të hapur me iMac tonë.

En kjo lidhje tjeter ju keni një për iMac 21 inç në një çmimi prej 63,92 euro. 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   fener dijo

    Tashmë, unë kam pasur disa nga ato situata dhe me karton të zi, gërshërë, vizore dhe shirit ngjitës, për më pak se 4 € kam zgjidhur «situatat»