Një ngjarje e Apple në New York u njoftua zyrtarisht më 2 Dhjetor

Ngjarja e aplikacioneve të Apple

Po, duket se kjo nuk do të jetë një ngjarje tradicionale që Apple na ka mësuar, dhe duket se këtë 2 Dhjetor kompania Cupertino dëshiron të përqendrohet në aplikacione ose të paktën kështu është teksti i vogël që shoqëron ftesën që ka dërguar për media: "Bashkohuni me ne për një ngjarje speciale të Apple për të nderuar aplikacionet dhe lojërat tona të preferuara të vitit 2019"

Të hënën e ardhshme, 2 dhjetor, kompania do të festojë një ngjarje të re në qytet që nuk fle kurrë që nuk e kemi pasur kurrë më parë, më lejoni të shpjegoj. Përdoret për të ofruar çmime dhe mirënjohje për aplikacionet e App Store në WWDC, por këtë vit duket se do të jetë në një ngjarje unike dhe ekskluzive jashtë konferencës për zhvilluesit në qershor.

Ne nuk presim pajisje të çfarëdo lloji në këtë ngjarje

Në parim, kompania nuk pritet të lëshojë pajisje të çfarëdo lloji në këtë ngjarje, të cilat mund të ndiqen më tej Dita 2 në 22:00 në Spanjë (16:00 pasdite në New York dhe 15:00 pasdite në Meksikë) dhe që padyshim që do t'i mbulojmë në mënyrën më të mirë të mundshme në faqen tonë të internetit. Ne nuk besojmë se është një ngjarje si ato që na ka përdorur Apple dhe tani që janë përfshirë plotësisht në shërbimet e transmetimit, me Apple TV +, Apple Music, Apple Arcade dhe të tjerë, pritet të jetë një "Hollywood "lloji i ngjarjes më shumë se çdo gjë tjetër.

Ne do të duhet të jemi të duruar dhe të shohim se çfarë kanë përgatitur ata nga Apple për këtë ngjarje të re dhe në të cilën pa dyshim aplikacionet dhe zhvilluesit e tyre duket se janë protagonistët në ngjarje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.