Банко Сантандер ја додава VISA картичката за употреба со Apple Pay

На крајот на оваа 2017 година гледаме спектакуларен напредок во однос на употребата на Apple Pay во нашата земја. Во овој случај, веста дојде вчера попладне од социјалните мрежи на оваа популарна банка што мора да се запомни беше првиот што им понуди на Apple Apple Pay на своите клиенти во Шпанија.

Сега конкуренцијата со Apple Pay е пожестока и тоа е што повеќе субјекти се приклучија на услугата пред крајот на годината. Очигледно зборуваме за Ла Каикса како главен ривал за користење на оваа услуга, а тоа е дека таа има навистина широко портфолио на клиенти. Пред крајот на годината, другите банки ќе бидат додадени на услугата на плаќања на Apple NFC.

Ова е твитот во кој банката го најави лансирањето на оваа нова услуга за вашите клиенти на кредитни картички VISA:

Сега сите оние корисници кои се клиенти на Сантандер и имаат iPhone, Mac или Apple Watch, ќе можат да ја користат својата VISA картичка за да вршат плаќања. Покрај тоа, самата банка најавува дека промоциите со оваа VISA картичка се сè уште активни и целосно компатибилни со оваа услуга.

Вистината е дека откако Епл Пеј пристигна пред околу три години, тој станува најкористениот начин на плаќање во светот, надминувајќи ја директната конкуренција. Безбедноста, брзината и пред се леснотијата при извршување на плаќањето се најголемите доблести услуга која продолжува да се подобрува и етаблира меѓу корисниците на Apple.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.