Веќе има 25 продавници на Apple затворени во САД поради КОВИД

Apple Store од Мичиген мора повторно да се затвори поради пандемија

Предвидувањата се исполнети што беше направено во истиот медиум. Повеќе продавници на Apple се затворени поради оваа нова варијанта на СОВИД-19 која Светската здравствена организација ја нарече Omicron. Позаразна варијанта која повторно ги става под контрола здравствените услуги и не само овие. Продавниците повторно се во неволја и пожелно е да се биде внимателен и ограничување на часовите, но исто така ограничување на отворите. Тоа е она што Apple одлучи токму сега.

Па, ако пред Бадник продавниците на Apple во САД се затвораа малку по малку, достигнувајќи околу 7, сега, четири дена подоцна имаме најмалку 26 продавници кои мораа да се затворат поради пандемијата на коронавирус. Ако се чинеше дека ситуацијата во светот е нешто порелаксирана, сега излезе дека имаме случаи на инфекции преку покривот и се очекува тие да продолжат експоненцијално да растат. Исто толку брзо како што луѓето фаќаат нешто, продавниците се затвораат. Тоа е начин да се спречи понатамошното ширење на болеста, но се чини дека нема да биде доволно. Се надевам дека грешам.

Најнови продавници Затворањето вклучува библиотека Apple Carnegie во Вашингтон, Apple Century City во Лос Анџелес и Apple Walnut Street во Филаделфија. Apple има и шест привремено затворени продавници во Тексас, плус три во Охајо, две во Вирџинија, две во Џорџија и уште неколку.

La комплетен список кои денеска се привремено затворени според веб-страницата на Apple:

 • Apple Carnegie Library во Вашингтон, DC
 • Епл век Град во Лос Анџелес, Калифорнија
 • Bвечен центr во Лос Анџелес, Калифорнија
 • Walnut Street во Филаделфија, Па
 • Бејбрук во Френдсвуд, Тексас
 • Прва колонија Трговски центар во Шугар Ленд, Тексас
 • Хајленд Село во Хјустон, Тексас
 • Меморијален град во Хјустон, Тексас
 • Вилоубрук Трговски центар во Хјустон, Тексас
 • Вудлендс во Вудлендс, Тексас
 • Крокер парк во Вестлејк, Охајо
 • Итон во Вудмер, Охајо
 • Самит Мол во Акрон, Охајо
 • Фер Оукс во Ферфакс, Вирџинија
 • Градот Потомак Центар во Вудбриџ, Вирџинија
 • Камберленд Мол во Атланта,
 • Ленокс Плоштад во Атланта,
 • седло Creek во Џермантаун,
 • The Gardens Mall во Палм Бич Гарденс,
 • Фазан Лента во Нашуа,
 • Тоусон Место Центар во Таусон,
 • Алдервуд во Линвуд,
 • Белви Плоштад во Белви,
 • Саутцентар во Туквила,
 • Такома Мол во Такома,
 • Универзитет Село во Сиетл,

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.