Тотална војна: Објавен датумот на објавување на ремистерираниот Рим

Тотална војна: Рим

Момците од Криејтив собрание конечно го објавија датумот на издавање за ремистерингот на Тотална војна: Рим, еден од најпознатите иконски наслови во оваа сага. Beе биде следниот 29 од фабрил, верзија која ќе содржи 4K резолуција, нови кампањи, 16 нови фракции и многу повеќе.

Тотална војна: Рим беше лансиран во 2004 година, Пред 17 години и најавата за ова ремистерирање само јасно кажува дека имаме Тотална војна уште многу години. Ремистерингот вклучува проширување на варварската инвазија и Александар.

Покрај вклучувањето на тие две проширувања, корисниците ќе имаат пристап до оригиналната игра Рим: Тотална воена колекција достапно на Steam, да, само корисниците на Виндоус бидејќи овој наслов не беше објавен за OS X, проблем што е лесно да се реши со користење на Boot Camp, Parallels или VMware Fusion без да се прибегне кон стар компјутер што го затекнавме.

Според момците во Sega, покрај понудата Оптимизирани за 4K резолуција, тие исто така додадоа поддршка за ултра-широки монитори и за Steam Workshop, така ќе имаме пристап до модовите што ги создава заедницата.

Режимот со повеќе играчи ќе ни овозможи да уживаме во овој наслов со нашите пријатели, без оглед на нивниот компјутер, бидејќи исто така е достапен за Windows и Linux  преку SteamOS.

Стартување и цена

Willе има дури следниот 29 април, кога на платформата пристигнува „Total War: Rome Remastered“ Пареа, каде што веќе можеме да ја извршиме пред-набавката. На цената е 29,99 евра.

Меѓутоа, ако веќе ја имате необработената верзија во истата сметка на Steam, до 31 мај можете набавете ја оваа нова верзија по половина цена. Ако немате сметка на Steam, можете да отидете на страницата Feral на резервирајте ја вашата копија за 29,99 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.