Знаци бирање и тахиметри за watchOS 7

watchOS

Евентуалното пристигнување на нови сфери за Apple Watch е нешто што сите можеме да го очекуваме во следната верзија на watchOS 7, всушност секоја нова верзија на системот додава некои нови за да можат корисниците да ја изберат онаа што најмногу им се допаѓа. Во оваа прилика и благодарение на протекувањето на кодот објавен од добро познатиот медиум 9To5Mac, познато е дека watchOS 7 ќе додаде нова сфера наречена Меѓународни и друг да се повика Инфограф Про.

Можеме да кажеме дека Меѓународни е оној што ќе го додаде знамиња на разни земји (ние го замислуваме тоа од сите) и Инфограф Про ќе биде задолжен за додавање тахиметар за мерење на брзината. Да, сигурно на многумина од вас не им се потребни овие информации, но добро е што тие додаваат опции во форма на компликации во нивните сфери. Вестите во оваа верзија логично ќе додадат подобрувања на стабилноста и безбедноста на системот, нешто што обично се додава во секоја од верзиите што се издаваат и на watchOS и на остатокот од оперативниот систем на Apple.

Опцијата за споделување сфери преку пораки или AirDrop исто така ќе биде активна во оваа нова верзија на оперативниот систем watchOS 7, така што не можеме да кажеме дека тие се спектакуларни вести, но се вести. Во секој случај, се надеваме дека ова е мал дел од подобрувањата и имаме повеќе во презентацијата на оперативниот систем за часовникот „Епл“, што се надеваме дека може да се одржи во текот на месец јуни на WWDC, иако тоа сепак далеку.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.