Најголемиот iMac нема да биде за секого

iMac Pro

Последните гласини објавени од новинарот на Блумберг, Марк Гурман, укажуваат дека компанијата од Купертино размислува да лансира поголем iMac во однос на големината, но дека тој ќе се вика iMac Pro, кој тоа значи дека овие тимови нема да бидат модели за влез далеку од тоа.

Во моментов можеме да купиме поголем 27-инчен iMac за „прифатлива“ цена за многумина од нас, но во следната генерација на овие iMac се чини дека компанијата од Купертино целосно ќе се фокусира на подобрување на спецификациите на опремата и тие веќе нема да бидат достапни модели iMac за огромното мнозинство на корисниците во однос на цената.

Можеме да кажеме дека ако имате актуелен 27-инчен iMac, погрижете се за него што е можно повеќе, а според оваа гласина, компанијата планира да лансира поголем компјутер за месец мај или јуни, но со најмоќниот процесори лансирани до денес. . Ова ќе ја зголеми конечната цена на опремата како што е случајот со актуелните M1 Pro и M1 Max од најновиот врвен MacBook Pro.

На интернет 9To5Mac тие ја повторуваат оваа вест во која изненадува инсистирањето дека Apple ќе го лансира поголем iMac со пониски карактеристики отколку што може да има iMac Pro. Во реалноста, сето ова е сè уште гласини и можно е во Купертино да размислуваат за издавање на овој моќен уред, но дека Apple исто така би можел да лансира уред сличен на 24-инчниот iMac со добри карактеристики, поголем екран и моќен внатрешност, но без потреба да посегнете за да бидете iMac Pro. Ќе видиме што ќе се случи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.