Најдобрите зделки на Prime Day за обожавателите на Apple

Премиер Деј Мак зделки

Apple обично има малку високи цени на некои од своите производи. Сепак, за возврат нудат висок квалитет, фантастичен дизајн и сите оние работи кои љубителите на брендот Купертино толку многу ги сакаат. Она што се обидувам да го кажам е дека можеби не е на дофат на сите џебови, не е до денес. И тоа е тоа со цените експлодираа на Prime Day, со значителни попусти на многу производи од овој бренд, како Apple уреди, така и други додатоци и гаџети. Дали сакате да ги запознаете? Еве одиме... Не дозволувајте да поминат! Неколку пати во текот на годината ќе најдете вакви цени.

Mac Mini M1

Добра зделка за овој Mac Mini со M1 процесор кој сега може да се купи по неодолива цена.

Apple ipadmini

Добијте iPad мини по намалена цена благодарение на оваа понуда. Со него можете да добиете фантастичен таблет со екран од 8.3 инчи, 64 GB внатрешна меморија, 5G, WiFi.

iPhone 12Mini

И ако она што ви треба е мобилен со попуст, го имате ова iPhone 12 Мини со 5G, 5.4 инчен Super Retina XDR дисплеј, A14 Bionic чип, двојни камери со широк и ултра широк агол од 12 MP, предна камера TrueDepth од 12 MP и заштита од вода и прашина IP68.

Apple WatchSE

Како дополнување на вашите мобилни уреди, исто така го имате на продажба за време на Prime Day ова Apple WatchSE со вграден GPS, алуминиумски бројчаник од 44 мм и спортски ремен.

Apple Watch серија 7

И ако сакате, ја имате и оваа друга алтернатива на претходната, тоа е а Apple Watch серија 7 со GPS, алуминиумски бројчаник, 45 mm и спортски ремен.

BeatStudio 3

За оние кои бараат квалитетен звук, овие се во продажба и за Primed Day. безжични слушалки за поништување на шум. Користи технологија BT Class 1, Apple W1 чип, имаат 22 часа автономија и се компатибилни со iOS и Android.

PowerBeats Pro

За да трчате или да направите каква било физичка активност, ги имате и овие други дискретни безжични слушалки. Тоа е за Powerbeats Pro целосно безжичен Имаат опсег од 9 часа.

AirPods Max

На Apple AirPods MAX Сега имаат и попуст од 21%. Не трошете и набавете една од слушалките со најдобриот квалитет и дизајн на пазарот.

AirPods Pro

Можете исто така да купите некои Airpods Pro со торбичка за полнење MagSafe со понуда за попуст од 22%. Безжични, лесни, удобни уреди со висококвалитетен звук и активно поништување на шумот.

Apple AirPods 3th Gen

И продолжувајќи со безжичните слушалки, имате и попуст на овие AirPods од XNUMX-та генерација. Тие можат да ви овозможат до 6 часа непречена репродукција и до 30 часа со куќиштето.

Почетен комплет Philips Hue

Совршено дополнување за вашите мобилни уреди е ова Паметна сијалица Philips Hue кои можете да ги контролирате преку виртуелни асистенти со гласовни команди. Можете да го означите интензитетот на светлината, боите итн.

MS5 Duo безжичен полнач со MagSafe

И ова е со попуст безжичен полнач за да може да наполните до два MagSafe компатибилни Apple уреди во исто време. Станица за полнење компатибилна со Apple Watch и iPhone.

Belkin безжична батерија за iPhone со MagSafe

Белкин исто така го дизајнираше и произведе ова безжична надворешна батерија за полнење на вашите MagSafe уреди. Има 7.5W безжично полнење, 18W USB-C излез и капацитет не помал од 10000 mAh.

Паричник Magsafe

Друг од понудените производи е овој Паричник Magsafe за вашиот iPhone да може безбедно да ги носи вашите пари каде и да одите.

Паметен звучник Echo Dot 4-та генерација

Не треба да ги заборавиме ниту попустите на Prime Day што Амазон ги прави на сопствените производи, како овој во своите Паметен звучник од 4-та генерација Echo Dot. Компактен со Alexa кој ќе направи чуда во куќата.

iRobot Roomba 692

Оваа роботска правосмукалка има апликација компатибилна со iOS за да можете да го следите и контролирате овој уред од вашиот мобилен телефон (говорна контрола). На овој начин, со роботска правосмукалка Никогаш нема да се грижите за чистење на подот, бидејќи тој ќе го направи тоа наместо вас.

Мајкрософт Xbox Series S

И ако она што го сакате е игри, а вашиот Mac е малку ограничен, не ја пропуштајте можноста да го направите тоа купи Microsoft Xbox Series S по евтина цена овој премиер ден. Конзолата за видео игри од компанијата Редмонд со 512 GB внатрешен простор сега за многу малку.

Ultimate Ears Wonderboom

Ultimate Ears Wonderboom се уште еден од најдобрите безжични преносливи звучници таму. Квалитетен опкружувачки звук од 360º, Bluetooth технологија за поврзување со вашите безжични уреди на Apple и моќен звук кој ќе трае до 10 часа благодарение на неговата автономија.

Паметен термостат Netatmo

Имате и сочна понуда за ова паметен термостат за контрола на температурата и потрошувачката на вашиот дом, заштеда на енергија и да се биде поодржлив. Сè е контролирано од вашата апликација достапна на App Store.

Паметен сензор за врати и прозори

И продолжувајќи со паметниот дом, го имате и овој друг уред што можете Инсталирајте на врати или прозорци за да ја подобрите безбедноста. Со него ќе бидете известени на вашиот мобилен телефон за настаните за отворање и затворање.

Arlo Ultra 2 камери за надзор

Конечно, а исто така поврзани со безбедноста, ги имате овие 4 Wi-Fi камери за надзор екстериери и неговиот SmartHub за контрола. Со светилник, детектор за движење, сирена и ноќно гледање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.