Safari Technology Preview достигнува верзија 136

Преглед на технологија за Safari

Еден од главните новитети на оваа верзија е континуитетот што го нуди овој експериментален прелистувач на 120 Hz на новиот MacBook Pro лансиран кон крајот на годината. Во оваа нова верзија новите функции имплементирани во Safari Technology Preview 136 се фокусирани на корекции.

Во оваа прилика, Apple го одложи лансирањето на оваа нова верзија на експерименталниот прелистувач малку подолго, бидејќи претходната верзија беше лансирана на 16 ноември. Обично тие не одземаат повеќе од две недели помеѓу верзиите, но во овој случај тие ја објавија новата верзија нешто подоцна.

Тоа е посебен прелистувач од официјалната верзија на прелистувачот Safari што првично го инсталиравме на нашиот компјутер и може да се добие целосно бесплатно. Секој што сака и има Mac може да го користи. Во овие случаи, толку повеќе корисници го пробуваат овој прелистувач повеќе повратни информации ќе добие Apple да откриете и поправите грешки во официјалните верзии на прелистувачот, така што секогаш е добро да имате многу корисници кои го користат овој прелистувач.

Тие исто така ги додаваат потребните корекции во следните верзии на официјалниот прелистувач.Како што секогаш се сеќаваме дека ажурирањата што се објавуваат за ажурирање на Safari Technology Preview не е потребна сметка за програмер и секој може да преземе. Вие само треба да пристапите до веб-страницата на јаболко и да ја преземете најновата достапна верзија на Преглед на технологија за Safari. Ова најново ажурирање на прелистувачот сега е достапно преку продавницата за апликации Mac за секој што претходно го преземал прелистувачот


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.