Проверката на вашата историја на преземања во продавницата за апликации Mac не може да биде полесна

Ажурирајте формат-продавница за апликации-видеа-2.1.0-0

Веќе редовните корисници на Mac App Store преземаат, инсталираат и отстрануваат апликации од нивниот Mac постојано, или на експериментирајте со нови апликации или услуги, преземете игри или ажурирајте ги апликациите за продуктивност каде што можете да добиете нови подобрувања и функционалности.

Нормално, по преземањето на сите овие апликации или општо користењето на продавницата за апликации многу, можеби ќе сакаме да погледнеме во одредена апликација што користевме одамна но ние елиминиравме и сега не се сеќаваме за која беше, да провериме дали е ажурирана или може да биде покорисна овој пат.

Преземете историја-продавница за апликации-0
За среќа продавницата за апликации Mac има начин за прегледување на вашата историја на купувања, овозможувајќи ви да ги видите сите апликации што сте ги преземале од продавницата за апликации Mac без оглед дали биле бесплатни или платени. Во ова мало упатство, ќе ви покажеме како да ја видите историјата на преземање на Mac App Store.

За мене најголемата предност е што не се сеќавам секогаш кои апликации сум ги пробал. Понекогаш е потребно да ја разгледам мојата историја на купувања проверете кои апликации ги користев И, ако ме касне грешката, повторно преземете апликации што првично не ми се допаѓаа, само за да видите дали предметниот развивач додаде нови карактеристики или подобрувања што го прават тоа вредно.

Оваа одлика на историјата на преземања е вградена во продавницата за апликации Mac и ви овозможува видете ажуриран список од сите апликации што сте ги преземале од Mac App Store, па без оглед дали се сеќавате на имињата или не, можете да ги видите во комплетен список и да преземете која било од нив со само еден клик.

Навикнатите корисници нема да видат никаква предност во овој краток водич, наместо тоа е наменет за оние корисници кои штотуку почнуваат да користат OS X и кои сè уште немаат доволно знаење за сите „основни“ можности на системот. Тоа е многу едноставно, само треба да ги следите овие точки.

  • Runе ја извршуваме продавницата за апликации Mac од иконата за приклучоци на дното
  • Clickе кликнеме на табулаторот "Купено" на врвот (како што можете да видите на сликата погоре)
  • Willе ни се покаже список со апликациите што ги преземавме од продавницата

Апликациите со опцијата "Инсталирај" веднаш до, дали се оние што моментално не се инсталирани на Mac, ако напротив гледаме „Отворено“ тоа се однесува на веќе инсталираните, па ако кликнеме на неа, апликацијата ќе се отвори особено.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.