Продажба на игри на пареа за Mac сега е достапна

Сега може и официјално да се каже дека долгоочекуваната продажба на Steam лето сега е достапна за секого. Очигледно, мора многу јасно да кажеме дека повеќето игри се достапни за корисници на компјутери, но малку по малку оние на Мек гледаат како пристигнува и нашиот дел од игрите. Денес веќе можеме да уживаме во многу поширок каталог на игри отколку пред некое време, но мора да признаеме дека сè уште сме во редот во овој сегмент. Во секој случај, она што денес го имаме на маса е почетокот на очекуваната продажба на платформата Steam, овие продажби имаат ограничено траење и оваа година Тие започнаа вчера на 22 јуни и завршуваат на 5 јули, затоа не трошете го вашето време да има попусти што достигнуваат 85% во некои игри.

Не можеме да кажеме дека Mac-овите се добри за играње, но денес можеме да го направиме тоа многу повеќе од порано и ако нашиот тим е компатибилен со барањата на играта, тогаш нема друг избор освен да се фатиме за работа и да започнеме да гледаме во спектакуларниот список на илјадници игри. Годинава ја немаат гореспоменатата „понуда на денот“ Но, ако некои од насловите што се појавуваат на списокот се менуваат, затоа не заспивајте над нив. Оставаме мала листа со некои наслови и нивните попусти:

 • Контра-штрајк: Глобална офанзива за 9,37 евра попуст од 33%
 • Borderlands 2 за 7,49 евра попуст од 75%
 • Цивилизацијата V на Сид Мејер за 7,49 евра исто така со 75% попуст
 • Icewind Dale: Enhandced Edition за 6,79 евра попуст од 66%
 • Тотална војна Рим II за 13,74 евра со попуст од 75%
 • Бунт за 1,49 евра со попуст од 85% од цената
 • Макс Пејн 3 за 6,99 евра со попуст од 65%
 • Грофот Луканор за 4,99 евра попуст од 50%
 • Xcom2 за 16,49 евра со попуст од 67%
 • Теслаград за 1,49 евра со попуст од 85%

И уште неколку наслови што ќе ги најдете директно на платформата Steam во текот на овие денови што траат летната продажба. Го оставаме директна врска до Steam за да можете да пристапите до игрите што се компатибилни со Mac, не заборавајте да ги прочитате сите потребни барања пред да направите купување и ... Да ужива!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.