Сега е достапна OS X El Capitan бета 8 за програмери и јавна бета 6

OS X El Capitan-причини-0

На 20 август, OS X El Capitan бета 7 и пред само неколку минути момците од Apple Тие издадоа бета 8 за програмерите со изградба на 15A279b и бета 6 за корисниците кои се во рамките на јавната бета програма

Во моментов имаме малку детали за објавените две верзии, но во принцип не се чини дека се додаваат извонредни вести за нови функции и ако се корегираат типичните грешки и се решаваат грешките од претходната верзија. Versionsе ги видиме овие верзии подетално и ќе видиме дали додаваат новости што е можно побрзо за споделување со сите вас.

Во моментот и по малата обиколка на новата јавна бета верзија 6 не наоѓаме новини освен големата флуидност во која се работи со овој нов OS X El Capitan во својата бета верзија. Не ни е јасно кога ќе биде објавена верзијата ГМ (Златен мајстор) на овој OS X El Capitan, но она што сме убедени е дека подобрува многу аспекти во споредба со сегашниот OS X Јосемит како новиот фонт, поделен екран, подобрен рефлектор и други подобрувања за Safari. Исто така, се очекува дека со текот на деновите, тој ќе продолжи да се подобрува во однос на сигурноста и општата работа на новиот OS X.

бета-6-ос-ел-капитан

Како и во претходните прилики, бета верзијата за програмери е достапна од самата веб-страница на програмери и нејзината јавна верзија може да се ажурира од Mac App Store во табулаторот за ажурирања. 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.