Сири на Apple Watch: проблеми со барањето на денешното време

Грешка во времето на Гледајте 4.1 во Сири

Многу се проблемите што ги даде и ги дава најновата верзија на оперативниот систем iPhone. Треба само да го погледнете блогот на нашиот брат, Вести за iPhone, и сфати дека грешките се лебот и путерот. Сепак, не само паметните телефони предизвикуваат проблеми; на паметен часовник, да, Apple Watch, тоа е предизвикувајќи и некои грешки со вашата најнова верзија на watchOS, односно watchOS 4.1.

Но, за да ви дадам повеќе индиции, според Macrumors, Часовник на Apple - најпродаваниот часовник во светот на уреди за носење-, тоа предизвикува некои проблеми кога корисникот му поставува прашања на Сири за времето во истиот ден. Бидете внимателни, да, иднината е божествено дадена на виртуелниот асистент на Купертино, но сегашноста е веќе друга работа.

Siri watchOS 4.1 тековна временска грешка

Како што известуваат некои корисници, секој пат кога Сири ќе биде прашан за денешното време, Apple Watch автоматски се рестартира. Ова не се случува кога корисникот ќе го праша асистентот за времето за утре или задутре, на пример.

Исто така, ненадејното рестартирање се случува и кога ќе бидете прашани за тековните проблеми; имено, ако прашаме, на пример, дали е сончево или која е температурата во тој прецизен момент. Пред да го дадете одговорот, часовникот престанува да работи и повторно го вчитува оперативниот систем.

Во меѓувреме, се чини дека проблемот е во тоа што не ги погоди сите земји. Како што е наведено во публикацијата, извештаите доаѓаат од САД, Канада и некои европски региони. Исто така, мора да ви кажеме дека бидејќи не е софтверски проблем, само доколку сте ажурирани до најновата верзија, ќе имате поголема веројатност да страдате од тоа. Сепак, добрата вест дојде денес: Apple го лансираше watchOS4.2 втора бета верзија, така што се очекува овој и другите проблеми да бидат решени со ова ажурирање.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.