Тајланд се подготвува да ја отвори својата прва продавница на Apple

Се чини дека сè укажува на тоа дека Тајланд ќе биде следната земја каде што Епл ќе отвори нова продавница на Епл, која може да биде број 500 низ целиот свет. Момците од Купертино објавија на својата веб-страница, во делот за работни места, список на работни места што компанијата ги бара во Банкок, главниот град на Тајланд, што може да укаже на тоа дека Apple може да ја отвори првата продавница на Apple во земјата.

Во моментов во Тајланд има повеќе од 100 овластени препродавачи кои продаваат производи на Apple во главниот град, капитал што го има население близу 8 милиони жители, повеќе од доволно население за да се оправда отворањето на новата продавница на Apple.

Со многу од овластените препродавачи кои се достапни во главниот град управуваат вработените во „Епл“, така што списокот со работни места што компанијата ги објави на веб-страницата на својата земја може да укаже на отворање нови продажни центри од овој тип, иако со големиот број што е на располагање во моментов е многу малку веројатно. Процесот на вработување на вработените во идната продавница на Епл е последниот процес што се спроведува, па ако овие работни места се конечно за продавница на Епл, отворањето веројатно нема да се одложи многу на време.

Во последниве години, делумно се должи на зголемувањето на населението во главниот град, побарувачката за производи на Apple значително се зголеми, па оттука во моментов има повеќе од 100 дистрибутивни места низ главниот град и дел од земјата. Без конечно да ја потврдите оваа нова продавница на Apple и ако не ви одземе многу време, Ова може да биде 500-та продавница на Apple што ја отвора Apple ширум светот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.