Тим Кук ќе се појави утре на Добро утро Америка

Минатата недела, Тим Кук, заедно со врвниот менаџерски тим на компанијата, официјално се претстави новата палета на iPhone и Apple Watch за оваа година и принципи на следната. Од Соја де Мек, обемно го покривме настанот, настан што конечно не ни го покажа очекуваното обновување или исчезнување на MacBook Air.

Како што е вообичаено, неколку дена по секоја презентација и пред да се најде во продажба, шефот на компанијата, спроведува серија интервјуа од страна на главните телевизиски комуникациски медиуми во земјата, барем што имаат најмногу публика, и каде зборува за новите презентирани модели.

Следната програма каде Тим Кук ќе се појави на Добро утро Америка на АБЦ, каде ќе биде интервјуиран утре од Робин Робертс. Она што не е јасно е распоредот во кој ќе се појави на програмата, но најлогично е да помислите дека тоа ќе го стори во делот што има најголема публика.

Првиот пат тоа Тим Кук се појави во оваа емисија на АБЦ во 2016 година, кога компанијата ги претстави iPhone 7, Apple Watch Series 2 и AirPods, во тоа време беше интервјуиран од Робин Робертс, истиот новинар што ќе го стори тоа утре.

Тим Кук, кој веќе е во Newујорк, го искористи патувањето до застанете до продавницата што ја има Apple во населбата Сохо, продавница која беше меѓу првите преобликувани за да се прилагоди на новиот дизајн што го прима секоја продавница на Епл, а во моментов се ремоделира или е во фаза на подготовка.

Со твит, Тим Кук сакаше да му се заблагодари на тимот од Apple Store во Сохо во Newујорк за напорната работа што ја прават оваа недела подготвувајќи се за лансирање на новите производи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)