Услугите на „Епл“ достигнуваат повеќе земји

Услуги на Apple

Можеби изгледа дека секој и секој ужива во App Store, игрите Apple Arcade, апликацијата Apple Podcasts, Apple Music или iCloud cloud, но тоа не е случај. Apple продолжува да ги шири своите услуги во нови земји и овој пат најавува пристигнување на овие услуги во нови земји.

Денес тие достигнаа 20 нови земји: App Store, Apple Arcade, Apple Podcasts и iCloud и Apple Music се проширува покрај нив на 72 нови места во светот. Ова може значително да ги зголеми податоците за приходите и корисниците во наредните денови за овие услуги и запомнете дека за неколку дена имаме конференција за финансиски резултати, па затоа е нешто што може да се додаде на овие официјални бројки.

Ако го оставиме настрана прашањето за ладни податоци, да видиме кои земји и услуги пристигнуваат и во кои земји. Според новото соопштение за јавноста објавено од Apple, App Store, Apple Arcade, Apple Music, Apple Podcasts и iCloud сега се достапни на:

  • Африка: Камерун, Брегот на Слоновата Коска, Демократска Република Конго, Габон, Либија, Мароко, Руанда и Замбија. Азија-Пацифик: Малдиви и Мјанмар.
  • Европа: Босна и Херцеговина, Грузија, Косово, Црна Гора и Србија.
  • Среден исток: Авганистан (со исклучок на Apple Music) и Ирак.
  • Океанија: Науру (со исклучок на Apple Music), Тонга и Вануату.

Од друга страна, некои земји имаат своја ексклузивна содржина за тоа место бидејќи законите на секоја земја се различни и Apple мора да преговара за содржината што ја нуди во нив. Во секој случај, постојат места во светот кои сè уште ги немаат сите услуги на „Епл“ и затоа тие се борат во Купертино, за да достигне до што повеќе земји. Во случајот на нашата земја, Apple News или Apple Cash се уште се недостапни по официјално ослободување подолго време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.