2018 Хонда Голдвинг, првиот мотоцикл со Apple CarPlay

Модели на Хонда Голдвинг 2018

Хонда наскоро ќе го лансира новиот Goldwing 2018. Овој нов модел на една од најпознатите турнеи за машини во овој сектор е посветен на интеграција на најновата технологија. Е има два модела: Хонда Голдвинг и Хонда Голдвинг ДЦТ (7-степен автоматски менувач). А цените ќе започнат од 23.000 20.000 УСД (нешто повеќе од XNUMX XNUMX евра).

Alsoе има и две завршувања: стандард или „Тур“ што користи заден дел со заден дел за патникот, Странични седлови торби со капацитет од 30 литри и задниот багажникот со капацитет од 50 литри. Со други зборови, цел мотор да патува удобно.

2018 година Хонда Голдвинг со Apple CarPlay

Сепак, сега можеби се прашувате како изгледа мотоцикл на блогот за компјутерите Mac. Хонда Голдвинг 2018 ќе биде првиот мотоцикл кој ќе се обложи на системот Apple CarPlay. Моделот Хонда ќе интегрира 7-инчен екран на допир на кој ќе бидат понудени корисни информации како Мапи, Контакти и Музика. Уште повеќе, вие знаете совршено добро дека ако сте претплатник на Spotify или Apple Music, исто така можете да го направите да работи од инфо-забавниот систем на Apple. И дали Хонда Голдвинг е еден од ретките модели на пазарот што се обложува на стерео на бродот.

Исто така, Оваа нова верзија на мотоциклот Хонда ќе биде нешто полесна од претходните модели (приближно 6 килограми). И, дали ако сте можеле да го видите овој модел на улица, ќе знаете дека тој е еден од најтешките мотоцикли во овој сектор. Од друга страна, јапонската компанија сакаше да ја подобри маневрирањето со мала брзина. Покрај тоа, како што веќе споменавме, ќе има и верзија со 6-степен мануелен менувач и 7-степен менувач.

И на крај, Honda Goldwing 2018 има автоматско прилагодување на шофершајбната; Светлата што ги користи овој модел од 2018 година се од типот LED и можат да вклучуваат безбедносни елементи како воздушно перниче. Сите модели Тие ќе бидат пуштени во продажба следниот февруари 2018 година.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.