Apple Watch на 2022 година може да има до три различни големини

Apple Watch серија 7

Првиот Apple Watch серија 7 кои беа резервирани минатиот петок и гласините веќе ни кажуваат за Серија 8 што ќе пристигне во 2022 година и која најверојатно ќе ја вклучи големина на трета кутијаНа Севкупно, би имале три големини за избор. Тековните мерења се 41 и 45 мм, но можевме да видиме нов часовник со поголема големина. Во моментов тоа е само многу мала гласина, но кој знае како ќе се однесува како што минуваат деновите.

Дури и без да може од прва рака да ги видите Apple Watch Series 7 кои беа лансирани во две нови големини (не многу различни од оние што веќе се на пазарот), 41 и 45 mm, гласините веќе укажуваат дека е повеќе од веројатно дека идните Apple Watch што ќе бидат објавени во 2022 година, односно Серијата 8 носи нова големина. Ништо не е кажано ако е повеќе или помалку големо. Аналитичарот Рос Јанг, кој има прилично висока стапка на хитови, потврдува преку својот профил на социјалната мрежа Твитер, дека следната година ќе видиме трета неодредена големина.

Можеби дури и таа нова големина има врска со новите сензори за кои гласините велат дека може да се видат во идниот часовник на Apple. Според Куо, овој нов Apple Watch е лесен за носење сензори способни измерете ја температурата на телото. На тој сензор можеби му треба поголема големина на екранотRo е едноставно дека Apple има за цел да направи поголеми часовници со поголем екран што е способен да му обезбеди на корисникот многу повеќе информации отколку што гледаме во моментов.

Како и да е и секогаш кога зборуваме за гласини, ќе оставиме сомнежи како што минува времето и за да се исполни ова, останува уште многу и ќе бидеме свесни како се развива.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.