Ажурирањето за обновување 2.0 пристигнува за сите бета-тестери на OS X El Capitan

ос-ел-капитан-1

Поделбата за враќање е во многу наврати еднаква или поважна од другите карактеристики што ги сметаме за основни во системот, а тоа се кога ќе почне да пропаѓа и резервните копии не се доволни, оваа партиција ќе нè извади од проблеми во повеќе од една прилика. Сето ова го велам затоа што Епл штотуку објави ажурирање за овој софтвер за обновување на OS X за сите оние корисници кои ја користат бета-верзијата на OS X El Capitan.

Ажурирањето се чини дека е објавено пред вчера попладне, без да направи многу бучава. Во дневникот за промени, кој секогаш изгледа повторувачки, само се издвојува тоа вклучува „подобрувања“ на софтверот закрепнување што означува дека најверојатно станува збор само за верзија која ги коригира малите грешки.

Ажурирање за обновување 2.0-ел капитан-0

Во секој случај, партицијата за обновување, иако е важно секогаш да ја одржувате ажурирана во однос на софтверот, постојат и други формули за обновување на системот што не заземаат простор на дискот трајно и можеме да создадеме во pendrivблагодарение на апликациите како Diskmaker X за кои веќе разговаравме долго во следниот запис и што секогаш го препорачуваме како резервна апликација.

Треба да го запомните тоа OS X El Capitan бета 7 беше издаден на развивачите на почетокот на оваа недела заедно со јавната бета верзија за корисниците запишани во бета програмата OS X. Конечниот оперативен систем ќе биде објавен подоцна оваа година, иако датумот сè уште не е познат. Се претпоставува дека точната есен е точно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.