Ажурирањето на HomePod сега е достапно

Apple HomePod

Веќе ја имаме новата верзија на HomePod достапна за корисниците на овој уред. Во оваа нова верзија белешките се сосема јасни и што прават смена на проблеми со уредот и малку повеќе, бидејќи подобрувањата беа веќе презентирани претходно.

Проблемот со блокираните HomePods, за жал за многумина, ќе продолжи да постои и покрај ова ново ажурирање ... Да, Apple објави пред неколку часа решение за дефект што го остави паметниот звучник на компанијата неупотреблив иако оние што се блокирани нема да можат за ажурирање, Тие треба да поминат низ продавница на Apple или овластен препродавач.

 

Ажурирање на HomePod

Претходната верзија траеше кратко и многу корисници на HomePod можеби немаа време да ја ажурираат бидејќи беше повлечена скоро веднаш кога видоа дека предизвикува проблеми, па сега ги имаме на располагање новата верзија 13.2.1 што ја поправа бубачката. Запомнете дека за да ја инсталираме оваа верзија, треба да пристапиме до апликацијата Home на нашиот iPhone или iPad и таму треба да пристапиме до HomePod. Исто така е можно да имате автоматско ажурирање, па во тие случаи нема што да се прави.

Само коментирајте дека неуспехот на Apple е еден од најважните во претходната верзија и како што споменавме на синоќешниот подкаст, не можете да дозволите ваков тип грешки што ве оставаат некое време без уред кога ќе се појават, иако е исто така точно дека немаат бета верзии или скриена порта некаде за да го поврзете вашиот компјутер со Mac или компјутер и правење на „тешко ресетирање“ или слично не помага ништо во овие случаи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.