#SorteosoydeMac Xustomite, апликација за одржување

ксустомит

Инвеститорот на Ксустомит Хозе А. Хименес не контактираше за да ја претстави својата нова апликација за Мек, од сојдемак сакаме да ги промовираме и да им ги соопштиме на шпанските програмери. Xustomite е единствен апликација за извршување на многу задачи за одржување. Со Xustomite можете да извршите многу корисни задачи на вашиот Mac, како што е прегледување на искористен простор y бесплатно на хард диск од вашиот Mac и можете да го користите тој простор за да вратите бришење на некаков вид кеш-датотеки .

со Ксустомит исто така може чиста меморија и датотеките за евиденција на дискот, избришете ги датотеките .DS_Store,._AppleDouble y Палците.db. Пронајдете ги и отстранете ги дупликатите датотеки користејќи MD5 хаширање. Отстранете ги податоците за апликацијата и датотеките за конфигурација што ги избравте. (Целосно деинсталирајте ги апликациите). Можете да ја покажете или скриете папката Библиотека во Пронаоѓачот. Сите функции вклучени во една апликација. Покрај тоа има целосно на шпански јазикl. Чувајте го вашиот Mac чист!.

ксустомит мак

Како што можете да видите на сликата веднаш погоре, чистењето што ќе го дадам на мојот Mac Mini е брутално, давајќи ми многу слободен простор, но како што споменавме на почетокот на статијата има повеќе функции, да го полираме нашиот Mac дека со текот на времето сме заситени со многу ѓубре.

Кодови на томбола

Апликацијата Xustomite е со цена од 3,99 €, но како што коментиравме три кодови за преземање на апликацијата целосно бесплатна за тројца од вас, така што ждрепката да биде многу едноставна, ќе ги нацртаме меѓу сите што се следбеници на soydemac.com на Твитер и повторно објавете ја оваа фраза: Учествувам во томбола на код за апликацијата, Xustomite, што тие ја даваат @SoydeMac #SorteoSoydeMac 

За полесно, го оставаме копчето Твитер веднаш над овие редови за да не мора да копирате ништо на вашата сметка на Твитер, само притиснете и вие учествувате. Дозволивме До следниот понеделник, 1 септември, да учествуваме. Се сеќавам дека мора да ја следите сојдемак на социјалната мрежа Твитер да можеме да учествуваме и да земеме еден од овие два кодови што ги даваме со благодарност од ravensystem.es

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

13 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   сантијаго51 dijo

  Ја купив апликацијата, таа бара да има пристап до мојата корисничка папка, ја избирам и повторно бара да ја изберам, во моментот не работи, сакам да ги поддржам програмерите, но ...
  Ако можете да ме водите, јас би го ценел тоа

  1.    Исус Арјона Монталво dijo

   Јас го избрав, за кој станува збор, jesusarjona, и става икона веднаш до неа, но лошо се сеќавам како мала куќа, а потоа почнува да се вчитува, за да прочита сè. Му велам на инвеститорот да ти помогне тука.

   Со почит

   1.    сантијаго51 dijo

    Ви благодарам многу, во мојот случај продолжувате да размислувате, го оставив 10 ′ и не најде ништо, ако ја изберам корисничката папка и кликнете на „отвори“, се враќа на страницата „Отвори папка за корисник“.
    Да, ве молиме контактирајте ме, да видиме дали можеме да најдеме решение.

    1.    РавенСистем dijo

     Кога ќе кликнете на копчето «Отвори папка за корисници», се отвора нов прозорец; при таква продажба, само притиснете го копчето „Отвори“, бидејќи корисничката папка е претходно избрана за да не мора да ја барате. Те молам кажи ми дали работи за тебе.

     1.    сантијаго51 dijo

      Кога ќе кликнам на копчето "Отвори папка за корисник", тој отвора нов прозорец; „Отвори“ Не можам да изберам дека не е овозможено и тој постојано размислува, ако ја изберам мојата корисничка папка, тоа ми овозможува „Отвори“ го избирам, но се враќа во прозорецот „Отвори папка за корисник“ ... Се надевам моите упатства се јасни


    2.    РавенСистем dijo

     Може ли да ми испратите скриншот од прозорецот што се појавува веднаш штом кликнете на копчето «Отвори корисничка папка» на е-поштата joseajimenez.apps@icloud.com ? Благодарам многу.

     1.    РавенСистем dijo

      Гледам што е проблемот. Вашето корисничко име не е во стандардната патека, но го имате конфигурирано во друга папка од онаа што ја користи системот. Не грижи се, во следната верзија ќе се поправи, заедно со други додатоци и подобрувања, што ќе ги испратам до Apple за неколку дена.


 2.   РавенСистем dijo

  Верзијата Xustomite 1.1 е веќе испратена до Apple и чека преглед.

  1.    Исус Арјона Монталво dijo

   Одлично, таа грешка е поправена, за помалку од една недела е поправена. Првите верзии секогаш нешто се случува, расположи се.

 3.   родриго кантилано dijo

  Апликацијата е многу добра. За цената што ја има, прави повеќе работи од другите, ја чисти меморијата, бара дупликат датотеки и деинсталира програми.

  Навистина ми се допадна дополнителното нешто што можев да ја видам папката во библиотеката во пребарувачот. Продолжи вака, јас сум адемак, но да видиме дали може да отстраните нешто од јавноста што ја заситува мрежата.

 4.   Картички dijo

  Родриго, ставете врска до продавницата за апликации, не покажува дека сте компаси. Мислам дека „развивачот“ беше премногу амбициозен, го пробав и остава многу да се посакува, да не кажам дека мириса на милји далеку дека е шаблон, се надевам дека овој вид „развивачи“ нема да стане модерен Останувам со „доктор по дискови“

 5.   Александар dijo

  Јас исто така имам диск-лекар, но тоа не бара дупликати датотеки или деинсталирање апликации за вас, а тоа го прави и xustomite. Точно е дека мораат малку повеќе да го полираат, но генерално е добра апликација.

 6.   Jordорди Гименез dijo

  Добитниците на кодовите Xustomite за Mac се: @guibegmar @lambiris и @CRPMAC Честитки !!

  Ви благодарам на сите што учествувавте!

  Повеќе подароци наскоро!