Affinity Photo, Designer и Publisher сега се компатибилни со macOS Big Sur и Apple Silicon

Афинитет фотографија

Вчера попладне (по шпанско време), како што Apple објави минатиот вторник, 10 ноември, серверите на Apple започнаа конечна верзија на macOS Big Sur, ажурирање што се одложуваше подолго отколку што очекуваа повеќето корисници, бидејќи Apple сакаше да направи тоа да се совпадне со претставувањето на новите Mac.

Иако неколку недели, некои апликации веќе беа ажурирани за да бидат компатибилни со macOS Big Sur, оние за кои е потребна оваа најнова верзија на macOS не можеше да се достави на разгледување до минатиот вторник, Работите се едни од првите. Сега на ред се апликациите за Affinity Photo, Designer и Publisher.

Момците од „Сериф лабс“, развивач на овие три апликации, штотуку објавија ново ажурирање на овие три апликации, апликации што се целосно вКомпатибилен и со macOS Big Sur и со новите процесори на Apple M1 што Apple го претстави минатиот вторник.

Како можеме прочитајте на веб-страницата на Serif Labs:

Предностите [на М1] се особено забележливи кога работите на документи со илјадници слоеви пиксели, векторски објекти и текст. Со промените во слоевите на пиксели подобро се постапува на графичкиот процесор, додека со векторите и текстот се работи на процесорот, така што кога имате унифицирана меморија, тоа овозможува многу побрзо ракување со овие сложени документи.

Serif Labs ги оптимизира апликациите користејќи ги Комплет за транзиција на развивач на Apple, што му овозможи да ги објави ажурирањата во исто време кога macOS Big Sur се појави на пазарот.

Ова ново ажурирање е достапен бесплатно за сите оние корисници кои ја имаат претходната верзија. Секоја од овие апликации има цена од 54,99 евра во продавницата за апликации Mac.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.