Безжичната тастатура Apple со осветлување повторно се исклучува

Од моментот кога беа објавени новиот 12-инчен модел MacBook и неговата нова тестирана тастатура, многумина од нас побрзаа да замислат нова безжична тастатура со осветлување на копчињата и истата технологија на пеперутките во клучниот механизам. 

Факт е дека гласините не се потврдија долго и вчера нашиот партнер Jordорди Гименес Тој не информираше за ливчето што го имал Apple на Apple Store Online во Чешка со објавување на нов модел на тастатура со клучно осветлување. 

Веста брзо се прошири низ мрежата верувајќи дека за неколку часа таа тастатура ќе се прошири и на остатокот од Apple Store. Оваа нова тастатура се разликува од сегашната по тоа што клучот што е наменет за исфрлање на ЦД-ДВД е претворен во клуч за напојување на компјутерот, а исто така, двата функционални копчиња F5 и F6 кои немаа никакво печатење на екранот сега го имаат истиот симбол како на тетратките, симболи што означуваат дека тастатурата има задно осветлување.

осветлена жица-тастатура

Па, оние од Купертино ја сфатија грешката и, спротивно на она во што верувавме, ги елиминираа сите траги од неа, па во овој момент не знаеме дали на крајот таа тастатура наскоро ќе се појави во продажба или едноставно е Новата тактика на Apple за да ги натера луѓето да зборуваат за тоа и да шпекулираат за тоа дали се на повидок нови модели на iMac.

Денес ги разгледавме фотографиите на Apple Store Online од Унгарија, Велика Британија и Чешка и сликите беа заменети со старите во кои не се почитуваат промените што ги посочивме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.