Веќе се појавуваат првите прегледи на MacBook Air M2

Macbook Air M2

Како и обично, неколку дена пред првите испораки на нов уред, Apple обично испраќа некои единици до некои новинари „приклучени“ од компанијата, за да можат да ги објават своите први впечатоци пред останатите корисници.

А новите веќе се лансирани Macbook Air M2, дека првите купени единици ќе почнат да се испорачуваат утре. Ајде да видиме што мисли таа избрана група специјализирани критичари.

На мрежите веќе се појавија првото „unboxing“ и првите впечатоци од новиот MacBook Air M2 кој Apple ќе почне да го нуди. достави утре исто. Тоа се некои единици кои компанијата ги испрати до новинарите во секторот за да можат да ги објават своите први критики пред останатите смртници.

Иако сите тие беа многу импресионирани (како би можело да биде поинаку) од неговиот дизајн и моќ, постојат две негативни прашања кои исто така привлекоа внимание. Сите го мислат тоа се прегрее прекумерно кога ги принудувате да работат многу интензивно, и дека основниот модел монтира SSD нешто побавно од графичкиот процесор со 10 јадра.

Прв впечаток

Engadget, на пример, го истакнува надворешниот дизајн тенок и лесен дури и кога се споредува со iPad Pro M1. Тој вели дека е уште потенок и полесен од iPad Pro со соодветната паметна тастатура. А шестбоиНаместо тоа, тој беше импресиониран од Конектор MagSafe, кој конечно се врати на MacBook Air.

Работ го пофали овој нов MacBook Air M2, но мисли дека страда од истите недостатоци како и неговиот братучед MacBook Pro M2. Кажи што се загрева и успорува при големи оптоварувања и дека има и побавен SSD во поевтината верзија.

TechCrunch објасни дека тоа е идеален лаптоп за повеќето корисници. Особено вреди да се забележи неверојатното траење на батеријата. Тој можеше да добие малку повеќе од 17 часа репродукција на видео, стриминг видео на Apple TV, со осветленост на 50 и звук вклучен.

Gizmodo, промена, гледа во новата веб-камера од 1080p и вели дека и микрофоните на овој компјутер се многу добри. Тој препорачува без сомнение да се прават квалитетни видеоконференции. Доста новина во лаптопот на Apple.

Накратко, би можеле да кажеме дека тие не кажаа ништо што не го очекувавме. Многу лесен и убав MacBook, со моќен процесор. Но, се разбира, имајќи пасивно ладење, без вентилатор, во никој случај не мора да се загрева ако му дадете на М2 многу бастун.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.